17.09.2014, 19:13

Leto bolo horúce. Do konkurzu mieri ďalšia cestovka

Na Slovensku končí ďalšia cestovka. Bratislavskú cestovka Academia Tours dobehli nesplatené záväzky vo výške takmer pol milióna eur.

 „Súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Academia Tours,“ znie z bratislavského súdu. Pre cestovku nie sú tieto informácie vôbec nové, o konkurz totiž požiadala sama.

Na trhu pritom pôsobila viac ako 20 rokov. V poslednom období sa špecializovala na predaj leteniek do celého sveta. To, že nebola príliš úspešná, hovoril aj pohľad do hospodárenia firmy. Za posledných desať rokov bola v pluse len jedenkrát. A nielen to. „Cestovná agentúra bola z členstva z našej asociácie vylúčená v roku 2009 pre porušenie základnej povinnosti členov,“ povedal pre HN prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Stanislav Macko.
Stránky cestovky ešte včera doobeda fungovali, telefónne čísla však boli vypnuté. Takisto aj rezervačný systém prehadzoval zákazníka na inú cestovnú agentúru, ktorá však paradoxne patrí jednému zo spolumajiteľov krachujúcej Academia Tours.