13.01.2010, 18:17

Generálny riaditeľ Perexu končí

Z postu generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Perex a z postu generálneho riaditeľa a konateľa spoločnosti Avízo odchádza po viac ako trojročnom pôsobení Oto Lanc.

Od zajtra ho vo funkcii šéfa vydavateľstva Perex a konateľa spoločnosti Avízo nahrádza Miroslav Nemček, ktorý od roku 2006 pôsobil ako finančný riaditeľ spoločnosti Perex a spoločnosti Avízo.

Miroslav Nemček má 52 rokov a vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave (VŠE). V rokoch 1986 -1990 absolvoval štvorročné postgraduálne štúdium na Ekonomickej univerzite, Riadenie priemyselných podnikov.

Po skončení vysokoškolského štúdia od roku 1981 pracoval Miroslav Nemček ako vedúci finančného úseku v ZŤS Petržalka. V roku 1991 sa stal prvým finančným riaditeľom spoločnosti Perex. Po dvojročnom pôsobení na tomto poste bol Nemček od roku 1993 do roku 2003 finančným riaditeľom obchodnej spoločnosti Aktiva. V rokoch 2004-2006 pracoval ako riaditeľ kontrolingu spoločnosti International BEZ Group. Od roku 2006 zastával funkciu finančného riaditeľa v spoločnostiach Perex a Avízo.

Spoločnosť Perex vydáva denník Pravda a spoločnosť Avízo je vydavateľom inzertného denníka Avízo a viacerých inzertných periodík. Spoločnosti od polovice roku 2006 patria do britskej vydavateľskej skupiny Daily Mail and General Trust prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti A&N International Media (do reorganizácie v roku 2008 pôsobiacej pod názvom Northcliffe International). Skupina vlastní na Slovensku aj internetové portály Pravda.sk, Profesia.sk, Autovia.sk, Birdz.sk.