30.10.2008, 00:01

Azet.sk je lídrom. Po prvýkrát predbehol Zoznam.sk

Podľa oficiálnych štatistík AIMmonitor za september 2008 sa Azet.sk s 1 372 364 reálnymi používateľmi (RU) stal najnavštevovanejšou stránkou slovenského internetu.

Azet.sk, Zoznam.sk, Atlas.sk. Snímka Tomáš Tokarčík
Zdroj: Tomáš Tokarčík
Po prvenstve v denných a týždenných číslach tak potvrdil svoju dominanciu aj v mesačných číslach a trhovú dvojku Zoznam.sk predbehol o viac ako 5 %.

Rok 2008 bol pre Azet.sk celkovo veľmi úspešný. V marci oslávil už svoje 11. narodeniny a zaradil sa tak medzi najstaršie subjekty na slovenskom internetovom trhu. Od začiatku roka zaznamenáva kontinuálny nárast návštevnosti. Po aprílovom vynovení FotoAlbumov spustil v júni VideoAlbumy, ktoré sú najpoužívanejšou stránkou na zdieľanie videí na slovenskom internete. V septembri ich návštevnosť dosiahla 320 560 RU, celkovo sa na nich nachádza takmer 200 000 videí pridaných používateľmi.

„Potvrdila sa skutočnosť, s ktorou sme Azet.sk zakladali – komunity sú cesta k úspechu,“ reagoval na výsledky predseda predstavenstva Azet.sk, a.s., Milan Dubec: „Pred desiatimi rokmi k nám na Azet.sk prišlo za deň sto ľudí, v roku 2 000 necelých desaťtisíc ľudí, až sme sa dostali na dnešné čísla, keď k nám denne prichádza zhruba každý desiaty Slovák. Stavili sme všetko na ľudí, na ich prirodzenú potrebu komunikovať, získavať kamarátov, nadväzovať priateľstvá a dnes vieme, že to bol dobrý krok.“

Podľa technického riaditeľa spoločnosti Ivana Debnára je momentálny stav výsledkom skvalitnenia servisu a služieb pre užívateľov: „Dôležité bolo, aby sme zabezpečili čo najkvalitnejšiu prevádzku našich stránok a som presvedčený, že to pomohlo k tomu, že slovenský internet má nového lídra. Azet.sk dosiahol v mesačných číslach výsledok, ktorý mu predpovedá veľkú budúcnosť.“