28.01.2008, 11:02

Židia, Izrael a židovský štát

Aj v 21. storočí spoločnosti permanentne prežívajú neuveriteľne negatívne stereotypy o iných národoch. Židia sú vďačným terčom tých najnezmyselnejších absurdít a často je až šokujúce, v akých vysokých "ešalónoch spoločnosti sa také stereotypy vyskytujú. Autor sa pokúša zosmiešniť večnú protižidovskú xenofóbiu asi tak, ako to v 60. rokoch urobil v svojom klasickom románe "The Fixer americký spisovateľ Bernard Malamud.

Ivo Samson.

Židia a Izrael spôsobili medzinárodnému spoločenstvu tak závažné škody, že pozerajúc sa na kauzu tohto národa z prostredia bezpečnostne stabilizovanej strednej Európy nestačíme žasnúť, ako toto všetko mohli dejiny dovoliť. Kde sa tu tí ľudia vzali?

Túto otázku si kladieme v týchto dňoch, keď prichádzajú neveselé správy o udalostiach v pásme Gazy, ktoré obracajú celý izraelsko-mierový proces hore nohami, keďže hrozí koniec studeného mieru medzi "Židmi" (Izrael) a "Arabmi" (Egypt). Je evidentné, že na vine sú opäť Židia. Tak kde sa krucifix títo ľudia vzali? Takú otázku si kládol už európsky imperializmus, ten rímsky, od chvíle, keď v kolonizovanej Palestíne narazil na zanovité a neposlušné etnikum, s ktorým si nevedel rady. Ani Rimania však vtedy netušili, aké peklo čaká neskôr Európu, Stredný východ a celý svet potom, ako si Židia zaumienili, že sa vrátia tam, odkiaľ sme ich úspešne vyhnali - do Palestíny. Že s drzosťou im vlastnou si po dvoch tisíckach rokov vybudujú nezávislý štát v oblasti, ktorú medzitým úspešne kolonizovali Arabi, ktorí dnes majú toľko ropy. Aj tie najtemnejšie predtuchy by boli bývali ostali len neškodným bubákom pre deti. Winston Churchill kedysi nazval Židov najviac sebadeštruktívnym národom, aký pozná. A že tých národov ako predstaviteľ imperiálnej koloniálnej ríše poznal požehnane! Len intelektuálne slabší jedinec môže dnes pochybovať o tom, že stvorenie Židov bol boží strategický omyl a založenie štátu Izrael boží taktický prešľap.

Len čo sa Židia v dejinách objavili tým, že Boh stvoril Adama, podľa Starého zákona akéhosi prvého neoficiálneho Žida, začali sa na svete problémy.

Muži, ktorí nemajú radi ženy nikdy neodpustia tomuto prapražidovi, že nedokázal žiť bez ženskej a legitimizoval ju. Toto sa Židom nikdy nesmie prepiecť! Policajti nikdy neodpustia Židom, že ako prví porušili predpisy, ba priam zákony a pacifisti im nikdy neprepáčia, že majú na rováši aj prvú vraždu v dejinách ľudstva. Je len veľmi spravodlivé, že židovskú etnicitu Adama začali spochybňovať moslimovia či darwinisti. Problémom kresťanov však ostáva, že keďže sa k Starému zákonu bezvýhradne hlásil istý židák Ježiš, ktorého nakoniec prijal vo 4. storočí za druhého boha kresťanstva aj tzv. prvý ekumenický koncil, s etnickou identitou prvých ľudí toho už moc nenarobíte. Boh nemôže donekonečna nemať pravdu.

Židia boli aj prví, ktorí skazili svet bezuzdným konzumom. Ten mnohonásobne prekonal aj súčasné žranicové výpravy občanov Slovenska do obchodných reťazcov za akciovými položkami. Boh (ten pôvodný), keď si konečne uvedomil svoj prvý omyl, radikálne zasiahol. Svetová

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.