Berdych i Hájek na US Open postupují dál

30.08.2006, 21:00
iHNediHNedčtkčtk

Tenista Tomáš Berdych měl v New Yorku trochu pomalejší začátek, ale jakmile se dostal do rytmu, tak si ve čtvrtek suverénně došel na US Open pro očekávaný postup do druhého kola.

Tam se při své grandslamové premiéře dostal i Jan Hájek po výhře nad krajanem Lukášem Dlouhým. Vypadli také Robin Vik a Jiří Vaněk.

Dvanáctý nasazený Berdych porazil Srba Borise Pašanského bez ztráty setu, když nejtěžší pro něj byl ten první, který získal poměrem 6:4.

Ve zbylých dvou soupeři povolil pouhé tři hry. "Od druhého setu to byla pohoda, ale začátek byl všelijaký," řekl Berdych Českému rozhlasu.

V New Yorku den a půl pršelo a tenisté neměli moc příležitostí k tréninku. "Člověk nemohl nic moc dělat a byl jsem z toho trochu rozhozený. Trvalo mi, než jsem se dostal do rytmu," komentoval Berdych vyrovnaný první set. "Naštěstí jsem tu sadu zvládnul a potom už to bylo dobrý," řekl Berdych, že měl zbytek utkání pod kontrolou.

Dalším soupeřem Berdycha bude Florian Mayer, kterého porazil na olympiádě v Aténách 2004. Němec před cestou do Ameriky vyhrál challenger ve Štýrském Hradci. "Jeho hra mi docela sedí. Nebude to tak jednoduchý, ale doufám, že to nějak zvládnu," věřil si Berdych.

Hájek si v českém duelu poradil s Dlouhým, kterého trápilo bolavé rameno, 6:3 a dvakrát 6:4. "Jsem rád, že jsem grandslamovou premiéru začal vítězstvím," radoval se svěřenec Jana Bedáně.

S Dlouhým se moc dobře znají, potkávali se na turnajích odmalička. "Bylo to derby a prestižní zápas," řekl Hájek, jehož dalším soupeřem bude desátý nasazený Fernando Gonzalez z Chile, přemožitel Vaňka.

Dlouhý nemohl kvůli zranění pořádně podávat. "Bez servisu se hrát nedá nikde a zvlášť ne na betonu. Nejsem zastáncem skrečování zápasu, dohrát je lepší. Měl jsem myšlenky, že to pravidlo poruším, ale vydržel jsem to tam," řekl daviscupový reprezentant Dlouhý.

Vik na kurtu Louise Armstronga podlehl Rusovi Maratu Safinovi. S vítězem US Open z roku 2000 prohrál první dvě sady shodně hladce 1:6, třetí sice získal poměrem 6:3, ale čtvrtou prohrál 3:6.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
26. apríl 2024 01:09