Fotbalisté Liberce uhráli proti Seville remízu

19.10.2006, 23:12
čtkčtkiHNediHNed

Liberečtí fotbalisté ve čtvrtek v úvodním utkání základní skupiny Poháru UEFA uhráli na domácím hřišti bezbrankovou remízu s obhájcem vítězství FC Sevilla. Severočeši favorizovaného soupeře zaskočili hlavně v prvním poločase, kdy záložník Bílek v největší šanci utkání nastřelil břevno.

Víc už španělský tým Liberci nedovolil. Úřadující čeští šampioni sehrají další zápas 2. listopadu v portugalské Braze, která dnes prohrála 0:3 s Alkmaarem.

Sevilla sice v minulé sezoně ovládla celý Pohár UEFA a poprvé v historii získala velkou pohárovou trofej, respekt před ní navíc vzrostl poté, co v srpnu v souboji o Superpohár smetla vítěze Ligy mistrů Barcelonu a vyhoupla se do čela žebříčku světových klubů.

Jenže Severočeši se slavného soupeře, který ve čtvrtek nastoupil bez tří stabilních hráčů základní sestavy, nezalekli. Zároveň mocně toužili po tom, aby z jejich města odjížděl s pohárovou prohrou po Celtě Vigo, Mallorce a Santanderu i čtvrtý španělský tým.

Nejprve z domácích sice byl patrný menší respekt, ale ten z nich paradoxně opadl poté, co v 17. minutě obránce Šinglár na poslední chvíli zastavil nebezpečný průnik Kepy do liberecké šestnáctky.

Liberec znovu vsadil na vysunutý presink, čímž dostával jinak velmi vyspělého soupeře občas pod tlak. Po dvaceti minutách se po pravém křídle prokličkoval Šinglár a po jeho centru volný Bílek napálil z deseti metrů břevno Palopovy branky. Nenavázal tak na svůj zásah z minulého pohárového utkání v Bělehradě.

Liberci patřily i další minuty. Hostujícím zadákům dělal problémy hlavně důrazný Pospěch, který se ve 24. minutě už dral do sólového úniku, ale před zakončením jej zastavil přísně posouzený útočný faul.

Liberecký útočník deset minut před poločasem byl znovu hlavní hrozbou pro branku Sevilly: důrazně se prosadil kolem brankové čáry přes stopera Escudého, ale po jeho akci Papoušek ve skluzu zblízka těsně minul a Slovan tak promarnil už druhou jedinečnou šanci na získání cenného vedení.

Liberec ale v těch chvílích vůbec nepřipomínal mužstvo, které v neděli po chladném výkonu prohrálo ligový duel v Příbrami.

Slovan neuspěl ani dvanáct minut po návratu z kabin, kdy rumunský sudí Tudor proti Seville překvapivě nařídil nepřímý volný kop, ale kapitán Zápotočný zeď nepropálil.

Na druhé straně se z trestného kopu neprosadil ani střídající Fabiano, v 68. minutě se pak do největší šance Sevilly tlačil vyhlášený kanonýr Kanouté, ale gólman Čech pohotovým vyběhnutím ránu útočníka z Mali odvrátil do bezpečí.

Liberci ale jako by ke konci zápasu docházely síly. Hosté zvýšili aktivitu, kterou dokázal pět minut před koncem ostrou střelou střídající Mora, jehož pokus musel nadvakrát krotit Čech.

Na remíze se tak už nic nezměnilo, Liberec ani ve třetím letošním pohárovém utkání na domácí půdě neinkasoval, Sevilla protáhla svoji neporazitelnost na evropské scéně už na deset zápasů.

Slovan Liberec - FC Sevilla 0:0. Rozhodčí: Tudor - Onita, Nica (všichni Rum.). ŽK: Pospěch, Pudil - Fabiano. Diváci: 7023.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
20. apríl 2024 17:00