Rangers poprvé prohráli

11.10.2006, 08:22
čtkčtkiHNediHNed

První porážku v letošní sezoně NHL utrpěli v úterním utkání hokejisté New Yorku Rangers. Po dvou vítězstvích tentokrát na domácím ledě podlehli Philadelphii 2:4. Prohru "Jezdců" neodvrátili ani čeští útočníci Jaromír Jágr a Petr Průcha, kteří v zápase zaznamenali jednu asistenci.

K premiérovému vítězství v novém ročníku dovedl Flyers kapitán Peter Forsberg, jenž vstřelil jeden gól a na další dva přihrál. Jeho týmu se tak povedla odveta za tři dny starou porážku, kdy Philadelphia podlehla Rangers po maratonu samostatných nájezdů. "Dnes jsme ukázali velkou vůli po vítězství," řekl švédský útočník.

Philadelphia od začátku zatlačila Rangers před vlastní branku a první třetinu vyhrála na střely 10:2. Rozhodující góly ale padly ve druhé části, kterou domácí prohráli 1:3.

K obratu jim nepomohl ani jejich letošní první zásah v přesilové hře, který 29 sekund před druhou přestávkou obstaral Brendan Shanahan. "Nebojovali jsme na sto procent. Soupeř chtěl vyhrát, my vyčkávali, co předvede. Prvních čtyřicet minut jsme byli jako diváci," řekl Shanahan.

Smolný zápas sehráli v úterý obránce Lukáš Krajíček a útočník Jan Bulis v dresu Vancouveru proti Minnesotě. Canucks hájili ve třetí třetině hubené vedení 1:0, když osm minut před koncem vypálil Brian Rolston a puk se odrazil od Krajíčkových bruslí za záda bezmocného brankáře Roberta Luonga. V rozhodujících samostatných nájezdech byl pak Bulis posledním neúspěšným střelcem Vancouveru ve čtvrté sérii a Petteri Nummelin rozhodl povedeným blafákem o vítězství Minnesoty 2:1.

Velkou oporou domácích Wild byl brankář Manny Fernandez, který předvedl 30 úspěšných zákroků a navíc zneškodnil i dva samostatné nájezdy. "Byl neuvěřitelný. Zachránil nám zápas," chválil svého spoluhráče autor vítězné branky Nummelin.

Skvělý výkon podal v brance Vancouveru také Luongo, který si za 65 minut hry připsal dokonce 35 zásahů. Jenže v penaltovém rozstřelu třikrát ze čtyř nájezdů kapituloval. "Příště si musím dát větší pozor na blafáky," řekl po utkání.

Právě Nummelin byl tím, který ho parádně vyškolil. "Naznačil jsem střelu do forhendu a nakonec udělal kličku do bekhendu," popsal svůj vydařený kousek finský obránce, jenž v penaltovém rozstřelu dostal nečekaně přednost před Mariánem Gáboríkem. Slovenský kanonýr sice začal sezonu ve skvělé formě, ale v minulém ročníku se mu v nájezdech nedařilo.

Na rozdíl od Luonga se z vítězství v úterý radoval bývalý gólman Vancouveru Dan Cloutier, který v létě přesídlil do Los Angeles. Třiadvaceti zákroky dovedl Kings k vítězství 4:2 nad New Yorkem Islanders. "Ostrované" prohráli i třetí zápas v sezoně, rozhodující úder jim zasadil gólem na 3:2 šest sekund před koncem druhé třetiny v přesilové hře Brent Sopel.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
19. apríl 2024 15:56