Hráli jsme dobrý fotbal, řekl trenér Realu po prohře 3:0

14.09.2005, 13:26
iHNediHNedčtkčtk

Fotbalisté Realu Madrid utržili v úterním zápase Ligy mistrů v Lyonu debakl 0:3, přesto se jejich kouč Vanderlei Luxemburgo tvářil tak, jako by se nic nestalo. Real, který byl zvyklý kráčet od výhry k výhře, přitom mohl už po poločase prohrávat 0:4, jen kdyby Juninho proměnil penaltu.
Luxemburgo nad tím vším zavřel oči. "Výsledek mě neznepokojuje. Myslím, že jsme hráli dobrý fotbal," řekl kontroverzní brazilský trenér novinářům. Královský klub zakopl pouhé tři dny po podobné blamáži v lize, v níž doma podlehl nováčkovi z Viga 2:3. "Dnes jsme hráli o mnoho lépe. Problém je, že jsme nedali gól," dodal banálně.
Ostudu mu paradoxně připravil jeho krajan Juninho, který z trestných kopů zařídil první dva góly. Luxemburgo se odvolával i na absenci zraněného Zidana a potrestaného Ronalda. "To jsou hráči, kteří dělají ten rozdíl, a hodně velký."
Vítězové se nad pokořeného obra nijak nevyvyšovali. Prezident Jean-Michel Aulas poznamenal, že do kalibru Realu má jeho tým ještě hodně daleko. A to přesto, že "bílý balet" zažívá mizerné období a na trofej si v posledních dvou sezonách nesáhl, zatímco Lyon posbíral čtyři tituly za sebou. "Brzy uvidíte, jak silný doopravdy Real je. Můžeme jej potrápit v jednom zápase, ale ve stejné lize ještě nejsme," řekl Aulas.
Svůj tým musel obhajovat před kritikou také José Mourinho, a to Chelsea vyhrála. V zápase s Anderlechtem měla velkou převahu, ale šancí si příliš nevytvořila a tři body jí zajistil jen povedený Lampardův trestný kop. "Já jsem šťastný, hráči dodrželi to, co jsem po nich chtěl. Jen se podívejte na držení míče - 64 procent," poukázal Mourinho.
Pochvaloval si to, že se Anderlecht nedostal v prvním poločase téměř za polovinu. Obráncům opakoval, aby za sebou nenechávali žádné volné místo pro hbité útočníky soupeře. Proto prý Chelsea hrála tak stažená vzadu. Na zápas přišlo do hlediště stadionu Stamford Bridge pro 42.000 diváků jen necelých třicet tisíc fanoušků, což je v Anglii rarita. Mourinho to nepřičetl nezáživnému stylu hry jeho týmu, ale cenám lístků a nabitému programu.
Chelsea vyhrála včetně Poháru Charity sedm úvodních zápasů a prožívá historicky nejlepší start do sezony. Naopak Anderlecht prohrou vytvořil nelichotivý rekord Ligy mistrů, neboť prohrál už osm zápasů za sebou. Předchozí maximum s ním sdílely ještě Spartak Moskva, Fenerbahce Istanbul a Bayer Leverkusen.
Oba finalisté uplynulého ročníku začali výhrou. Víc se o ní překvapivě strachoval poražený z Istanbulu AC Milán, který ještě tři minuty před koncem hrál s Fenerbahce 1:1. Pak ale Kaká zakončil další báječné sólo svým druhým gólem a vzápětí připravil třetí pro Ševčenka. "Byl to gól jako z jiné doby," poznamenal kouč Carlo Ancelotti ke druhému gólu Brazilce, při němž lehce protančil celou obranou soupeře. Ancelotti dokonce akci přirovnal ke slavnému slalomu Diega Maradony v semifinále mistrovství světa v Mexiku 1986 proti Anglii.
Liverpool rozhodl o své výhře na hřišti Betisu Sevilla už během první čtvrthodiny. A to i zásluhou mistrovských tahů kouče Rafaela Beníteze. Ten nechal nečekaně kapitána Gerrarda mezi náhradníky a do útoku místo Francouze Cissého postavil jeho mladšího krajana Sinamu Pongolleho. Tah mu vyšel: útočník se trefil krásným lobem po pouhých 90 vteřinách. "Snažil jsem se najít jinou sestavu, neboť někteří hráči byli unaveni," řekl Benítez. Zároveň si liboval, jak mu přišly vhod znalosti španělského fotbalu.
Na Slovensko se po osmi letech vrátila Liga mistrů. Artmedia ale pokračovala ve stopách Košic a svůj duel prohrála. A to přesto, že nad Interem Milán měla po Verónově vyloučení skoro celý druhý poločas početní převahu. Za celý zápas si vytvořila zásluhou Halenára jedinou šanci. "Po Verónově vyloučení jsem si myslel, že vyrovnáme. Mohli jsme hrát lépe. Někteří hráči měli ze soupeře příliš velký respekt," připustil zklamaný kouč Vladimír Weiss.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
20. apríl 2024 11:27