11.01.2016, 16:35

Rusi zbombardovali v Sýrii školu, zahynulo najmenej 12 detí

Rusi zbombardovali v Sýrii školu, zahynulo najmenej 12 detí

Letecký útok zasiahol dnes v sýrskej provincii Aleppo školu a pripravil o život najmenej 12 detí, informovalo Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR). Pri nálete na mesto Ajndžára, ktoré je v povstaleckých rukách a leží necelých 15 kilometrov západne od mesta Aleppo, zahynul aj učiteľ. Podľa dostupných zdrojov utrpeli ďalšie osoby zranenia, niektorí z nich veľmi vážne, uviedla agentúra Reuters.

Videozáznamy, ktoré na sociálnych sieťach zverejnili aktivisti, ukazujú silno poškodenú budovu s triedou so zničenými lavicami. Na zemi ležia zakrvavené učebnice. Pravosť týchto záberov sa agentúre Reuters nepodarilo overiť z nezávislého zdroja.

Ruské stíhačky uskutočnili od začiatku tohto roka 311 náletov v Sýrii, kde zaútočili na 1097 teroristických cieľov, citovali ruské tlačové agentúry dnešné vyhlásenie ministerstva obrany. Podľa vyjadrenia generálporučíka Sergeja Rudského ich ciele zahŕňali ropnú infraštruktúru, vojenské zariadenia a príslušníkov militantných skupín.

Rudskoj tiež povedal, že teroristické skupiny, ktoré pôsobia v Sýrii, naďalej dostávajú posily cez turecké územie. "Napriek všetkým snahám medzinárodného spoločenstva zabrániť tomu, aby teroristi dostávali pomoc, sú posily militantom pravidelne posielané z tureckého územia do provincie Lázikíja na severovýchode Sýrie," citovala ho agentúra Reuters.

Spojené štáty a ich spojenci uskutočnili v nedeľu v Sýrii a Iraku spolu 25 leteckých útokov na militantov Islamského štátu (IS), informovalo dnes vedenie koalície. V Sýrii zasiahlo 14 útokov v blízkosti šiestich miest šesť taktických jednotiek a zničilo tri bojové postavenia, dva žeriavy a ďalšie ciele.

Jedenásť zásahov v blízkosti šiestich miest v Iraku zničilo sklady využívané IS a zasiahlo šesť taktických jednotiek, uviedlo vedenie koalície.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.