19.01.2016, 00:00

Bavori zvažujú, že sa úplne uzavrú pred migrantmi

Bavorsko uvažuje o zatvorení hraníc pred migrantmi. „Ak sa nepodarí nájsť európske riešenie utečeneckej krízy, musí Nemecko konať na vlastnú päsť. Jedným z opatrení je uzatvorenie vlastných hraníc,“ povedal pre aktuálne vydanie týždenníka Der Spiegel bavorský minister financií Markus Söder.

Jediné riešenie

Krajina, do ktorej len za minulý rok prišlo viac ako milión migrantov, podľa Södera naliehavo potrebuje celoeurópske riešenie. „To je však zatiaľ v nedohľadne. Treba nám plán B. Pokiaľ nezačnú európske riešenia skutočne fungovať, musíme prijať opatrenia na národnej úrovni,“ pripomína bavorský minister.

Jedinou možnosťou je podľa neho obmedziť imigráciu, vracať neúspešných žiadat

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).