22.01.2016, 16:13

Zomrel český komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf

Europoslanec v posledných rokoch čelil množstvu problémov. Spolu s tromi Slovákmi ho zadržala v decembri švajčiarska polícia v banke v Zürichu.

Zomrel český komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf
Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf v piatok zomrel vo veku nedožitých 63 rokov. S odvolaním sa na dôveryhodný zdroj to uviedol server novinky.cz.

Dôvodom vraj bola mozgová príhoda. "Zjavne je to smutná pravda, ale sami to zatiaľ overujeme z IKEM," povedal idnes.cz poslanec KSČM Jiří Dolejš. V IKEM Ransdorfa okolo poludnia hospitalizovali.

Pražská záchranná služba Ransdorfa do nemocnice previezla v bezvedomí. "Ďalšie podrobnosti nebudeme v tejto chvíli zverejňovať," povedala iDnes okolo poludnia hovorkyňa nemocnice Veronika Velcová.

"Na pražský IKEM sme počas dnešného dopoludnia prevážali osobu v bezvedomí," uviedla pre iDNES.cz bez výslovného uvedenia europoslancova mená hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jiřina Ernestová.

Šesťdesiattriročný europoslanec sa dlhodobo liečil s diabetom a práve táto nemocnica sa špecializuje práve na diabetológiu či srdcové a cievne problémy.

Europoslanec v posledných rokoch čelil množstvu problémov. Spolu s tromi Slovákmi ho zadržala minulý rok v decembri švajčiarska polícia v zürišskej banke.

Švajčiarska prokuratúra proti nim vedie trestné konanie kvôli majetkovým deliktom. Ransdorf, ktorý kvôli prípadu pozastavil členstvo v ľavicovej frakcii Európskeho parlamentu, odmieta, že sa dopustil čohokoľvek nezákonného.

Ransdorfovo meno sa predtým objavovalo aj v súvislosti s jeho miliónovými dlhmi, bola na neho dokonca uvalená exekúcia . Svoje záväzky vraj ale v roku 2013 splatil. Pozornosť pútali aj jeho dopravné nehody. Podľa médií Ransdorf figuroval ako svedok (poškodený) v rozsiahlej kauze obchodníkov s falzifikátmi diel svetoznámych maliarov. Poškodených v kauze je viac ako desiatka z Česka i zo zahraničia.

Ransdorf bol od roku 1972 členom komunistickej strany. Od začiatku 90. rokov bol poslancom Federálneho zhromaždenia ČSFR a neskôr českej Snemovne. Od roku 2004 pôsobil v Európskom parlamente.
 


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.