19.10.2015, 16:06

OSN chce dekriminalizovať všetky drogy, vyhlásil Richard Branson

OSN chce dekriminalizovať všetky drogy, vyhlásil Richard Branson

Známy britský podnikateľ, miliardár a humanista Sir Richard Branson tvrdí, že porušil embargo, pretože sa obáva, že politický tlak povedie na poslednú chvíľu k stiahnutiu vyhlásenia.

Výzva OSN pre všetky vlády sveta, požadujúca dekriminalizáciu držby a užívania všetkých drog, je podľa Bransona na spadnutie. Ten tvrdí, že dohovor je obsiahnutý v zatiaľ nevydanom vyhlásení Úradu OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) a znamená "osviežujúci posun".  

V texte na webovej stránke jeho aeroliniky Virgin Atlantic Airways sa Branson vyjadril, že porušil embargo na toto vyhlásenie, pretože sa obáva politického tlaku na UNODC, ktorý by mohol viesť k stiahnutiu vyhlásenia, píše portál The Guardian.

"Je to osviežujúci posun, ktorý by mohol ukončiť zbytočnú kriminalizáciu miliónov užívateľov drog po celom svete," povedal Branson, ktorý sedí v globálnej komisii pre drogovú politiku.

"Ale kým píšem tento text, počujem aspoň o jednej vláde, ktorá vytvára nadmerný tlak na UNODC. Dúfajme, že UNODC, globálna organizácia, ktorá je súčasťou OSN a robí to, čo je správne pre ľudí na celom svete, neurobí pozoruhodný obrat a v poslednom okamihu nepodľahne tlaku tým, že by od tohto kroku ustúpila," povedal Branson.

"Vojna proti drogám už narobila príliš veľa škôd na príliš veľa ľuďoch," dodal.

Branson uviedol, že na tomto dokumente organizácie UNODC sa pracovalo na nedeľnej konferencii v Malajzii.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.