23.01.2016, 00:00

Toto sú najlepšie krajiny sveta. Rusko predbehlo Čechov aj Maďarov

Toto sú najlepšie krajiny sveta. Rusko predbehlo Čechov aj Maďarov

Čo činí krajinu lepšou ako iné? Je to vojenská sila? Ekonomická sila? Bohatá kultúra a slávna história či sloboda a stabilná vláda? Vo všeobecnosti sa dá povedať, že všetky zo spomenutých atribútov, a aj mnohé iné.

US News & World Report, v spolupráci s BAV Consulting a Wharton School of University of Pennsylvania pátrali po najlepšej krajine na svete. Podarilo sa im vytvoriť rebríček s názvom Best country ranking.

Pozrite si rebríček najlepších krajín Best country ranking:

V rámci ich prieskumu, na základe ktorého bol rebríček vytvorený, 16-tisíc ľudí zo štyroch regiónov sveta spájalo 60 krajín so špecifickými vlastnosťami. Tieto krajiny boli vopred vybrané na základe indexu ľudského vývoja OSN, HDP, cestovného ruchu a celkového vývozu. Krajiny v rebríčku predstavujú asi tri štvrtiny svetovej populácie a asi 90 percent objemu svetového HDP. Slovensko sa však vo výbere nenachádza.

Jednotlivé odpovede boli rozdelené do deviatich širokých tém: Dobrodružstvo, občianstvo, kultúrny vplyv, podnikanie, dedičstvo, sťahovanie, sloboda podnikania, moc a kvalita života.

Každá z krajín bola hodnotená na základe atribútov, ktoré boli ďalej zadelené do spomínaných tém. Čím viac bola krajina vnímaná ako príklad pre určitú charakteristiku vo vzťahu k priemeru, tým lepšie skóre si pripísala a naopak.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.