14.02.2016, 16:37

V Rakúsku zadržali medzi utečencami teroristov. Plánovali útok v Európe

Rakúskej polícii sa podarilo prekaziť teroristický útok.

V Rakúsku zadržali medzi utečencami teroristov. Plánovali útok v Európe

Dvaja muži zadržaní medzi utečencami 10. decembra minulého roka podľa všetkého mali zaútočiť v niektorej európskej krajine, píše portál lidovky.cz. Podľa časopisu Spiegel zrejme pôvodne patrili k bunke parížskych teroristov, ktorí 13. novembra zavraždili 130 ľudí.

Dva podozriví - Alžírčan Fozi B. a Pakistanec Faysal A. sa chceli dostať do Európy spolu s dvoma parížskymi teroristami tretieho októbra medzi utečencami cez ostrov Leros s falošnými sýrskymi pasmi. Vtedy salzburskú dvojicu grécka polícia kvôli falošným pasom do krajiny nepustila. Na území Európskej únie tak Alžírčan a Pakistanec vstúpili až o niekoľko týždňov neskôr.

Keď 10. decembra prišli v Salzburgu žiadať o azyl, identifikovala ich rakúska polícia podľa odtlačkov prstov a zadržala. Podľa Bild am Sonntag prokurátor v Salzburgu iba potvrdil, "že vo väzbe je celkovo šesť osôb pre podozrenie zo zapojenia do teroristickej organizácie". Bližšie informácie nie je možné získať kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu.

Denník Le Parisien s odkazom na francúzske tajné služby uvádza, že telefonické hovory ukázali spojenie s okolím Abdelhamida Abaaouda - strojcu parížskych útokov, ktorého polícia zabila 18. novembra po razii v St. Denis. Parisien tiež napísal, že dvojica nemala zaútočiť znovu v Paríži, ale v inej európskej krajine.


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.