12.02.2016, 11:42

Požiare, bitky a slzný plyn. Demonštranti sa v Aténách mlátia s políciou

Požiare, bitky a slzný plyn. Demonštranti sa v Aténách mlátia s políciou

Polícia dnes použila slzný plyn gréckym poľnohospodárom, ktorí v centre Atén protestujú proti dôchodkovej reforme. Informovala o tom agentúra Reuters. Farmári vraj hádzali kamene na budovu ministerstva poľnohospodárstva, ktorú stráži polícia.

Pozrite si násilné strety medzi demonštrantmi a políciou:

V Aténach sa dnes očakávali rozsiahle demonštrácie poľnohospodárov, ktorí plánujú prísť s traktormi do centra mesta.
Poľnohospodári už tretím týždňom blokujú niektoré dôležité cestné ťahy v Grécku. Dnes sa schádzajú do Atén, aby vyjadrili rozhorčenie nad dôchodkovou reformou, ktorú po tejto zadlženej juhoeurópskej krajine požadujú medzinárodní veritelia. Zmeny sa dotknú hlavne aktívneho obyvateľstva, ktoré si má priplácať na sociálne poistenie a pritom očakávať nižšie penzie. Poľnohospodárov znepokojuje aj snaha vlády podstatne znížiť dotácie do poľnohospodárstva.

"Poľnohospodári sa pokúsili vytlačiť políciu z vchodu do ministerstva. Polícia použila slzný plyn, aby ich zastavila," uviedol šéf miestnej policajnej jednotky. Podľa neho sa asi 800 farmárov z Kréty, najväčšieho ostrova Grécka, posmievalo policajtom pri vchode do ministerstva a hádzalo na nich kamene, ktorými boli rozbité okna.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.