13.01.2016, 15:52

Omyl roka. Matematický nezmysel pobláznil státisíce Američanov

Omyl roka. Matematický nezmysel pobláznil státisíce Američanov

Vyriešiť chudobu vo svete, to je problém, ktorý trápi nejednu missku. Na jeho riešenie sa vynaložili bezvýsledne ťažké miliardy a pritom stačí len trocha solidárnosti a ľahká matematika. Američanom sa to vyriešiť podarilo, teda aspoň v ich krajine. A je to skutočne veľmi jednoduché.

Už takmer 1,4-milióna Američanov zdieľalo na sociálnej sieti Facebook obrázok, na ktorom je jednoduchý výpočet, ktorý ukazuje, ako ľahko by sa dala vyriešiť chudoba v ich krajine. Na obrázku 1,3 miliardy dolárov, jackpot v americkej lotérii Poweball, vydelili 300-miliónmi, počtom obyvateľov USA, a výsledok bol 4,33 miliónov - to je suma, ktorú by mohol dostať každý Američan, keby sa jackpot lotérie spravodlivo rozdelil všetkým obyvateľom krajiny. "Chudoba vyriešená!!" hlási text na obrázku. Má to ale jeden háčik.

Okrem veľkej solidárnosti ľudí ukázal obrázok ešte jednu vec, ich obrovské medzery v matematike. Výpočet je totiž chybný, každý Američan by v tomto prípade dostal len 4,33 dolára a nie sľubované milióny. "Raňajky vyriešené," ironizuje omyl mnohých Američanov ďalší obrázok.

Veľká časť z 1,4-milióna Američanov, ktorí obrázok s chybným výpočtom zdieľali, to však neurobila z nevedomosti, ale kvôli tomu, aby na tento omyl vtipne upozornili.

 

 

WOW!!!!!!! #ShareThis!

Posted by Livesosa on 10. január 2016

 

 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.