28.01.2016, 19:34

Francúzi zatkli v Disneylande muža so zbraňami. Mal pri sebe aj Korán

Francúzi zatkli v Disneylande muža so zbraňami. Mal pri sebe aj Korán

Francúzska polícia dnes v hoteli v komplexe parížskeho zábavného parku Disneyland zatkla muža s dvoma malými strelnými zbraňami, nábojmi a Koránom. Polícia krátko nato zatkla v parku aj jeho partnerku. Obe osoby sa nachádzajú vo väzbe.

Aktualizované informácie o tomto prípade priniesli tlačové agentúry DPA a AP, ktoré sa odvolávajú na vyjadrenie policajnej hovorkyne.

Zatknutý muž (28) podľa dokladov, ktoré uňho našli, žil v Paríži a v hoteli New York si rezervoval izbu, dodala polícia. Zatiaľ nie je jasné, prečo mal muž so sebou zbrane. Mužova spoločníčka nebola ozbrojená a polícia v súčasnosti nepátra v Disneylande po žiadnych ďalších podozrivých.

Polícia zdôraznila, že pri zatýkaní nikto neutrpel zranenia. Hotel ani zábavný park po zatýkaní nezatvorili a fungovali ďalej ako zvyčajne.

Okolo parížskeho Disneylandu a v jeho areáli sa nachádza niekoľko hotelov. Zábavný park sa rozkladá pri východnom okraji francúzskeho hlavného mesta a patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám Európy.

Vo Francúzsku je vyhlásený výnimočný stav už od vlaňajšieho novembra, keď islamistickí extrémisti zaútočili v Paríži na hudobný klub, bary a reštaurácie. Zabili celkovo 130 ľudí a zranili ďalších vyše 350 osôb.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.