Francúzska biatlonistka Julia Simonová sa raduje z víťazstva v stíhačke žien na 10 km na MS v Novom Meste na Morave. FOTO: TASR/AP

Francúzska biatlonistka Simonová má po troch štartoch tretie zlato: "Je to ako sen"

11.02.2024, 16:16

Druhá skončila Talianka Lisa Vittozziová s mankom 46,3 sekundy a bronz si vybojovala ďalšia Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová.

Francúzska biatlonistka Julia Simonová získala po mixe a šprinte zlato aj v stíhačke na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave. Obhajkyňa titulu spravila v nedeľňajších pretekoch iba jednu chybu na strelnici a triumfovala časom 29:54,8 minúty. Druhá skončila Talianka Lisa Vittozziová s mankom 46,3 sekundy a bronz si vybojovala ďalšia Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová (+49,3 s). Slovenky do stíhačky nepostúpili.

Náskok hneď v úvode

Simonová vyštartovala do nedeľňajších pretekov s náskokom vyše 40 sekúnd pred svojimi krajankami Braisazovou-Bouchetovou a Lou Jeanmonnotovou. Po úvodnej ležke, ktorú zvládla čisto, klesol jej náskok na osem sekúnd a po druhej položke, kde Simonová i Braisazová-Bouchetová minuli zhodne jeden terč, dokonca len na dve. Ďalšie pretekárky strácali už vyše pol minúty, pričom na tretie miesto poskočila ďalšia francúzska reprezentantka Sophie Chauveauová.

Najlepší športovci Slovenska

O víťazke rozhodla tretia streľba, Simonová ju zvládla bez chyby, no Braisazová-Bouchetová musela ísť na dva trestné okruhy a klesla na tretie miesto s minútovou stratou na líderku. Na druhú priečku sa posunula Vittozziová. Prvé dve pozície sa už nezmenili, v záverečnom kole Braisazová-Bouchetová predbehla Chauveauovú a získala bronz.

Simonová: Teraz to bolo špeciálne a viac elektrizujúce

Dvadsaťsedemročná Simonová prežíva zatiaľ perfektný šampionát, po troch štartoch má na konte tri zlaté medaily a dokopy ich na MS nazbierala už päť. V zbierke má aj dva bronzy. Braisazová-Bouchetová získala v Novom Meste na Morave zlato v mixe, striebro v šprinte a v bronz v stíhačke, Chauveauová zostala v oboch individuálnych disciplínach tesne za pódiom na štvrtom mieste.

Biatlonistka Ivona Fialková ukončila v 28 rokoch kariéru

"Je to ako sen. Je to šialené," povedala Simonová po zisku tretieho zlata. "Pred pretekmi som bola veľmi vystresovaná, ako vždy. No teraz to bolo špeciálne a viac elektrizujúce. Prvýkrát som vyhrala šprint a následne stíhačku. Prvýkrát som štartovala z prvého miesta. Bola to veľká výzva, no som veľmi šťastná. Viem, že Justine Braisazová-Bouchetová je veľmi rýchla bežkyňa a ja nie som taká silná, ale viem veľmi rýchlo strieľať. Myslím si, že to boli jedny z najlepších pretekov v mojej kariére," uviedla pre oficiálnu webstránku.

MS v Novom Meste na Morave - stíhačka žien na 10 km:

1. Julia Simonová (Fr.) 29:54,8 min. (1), 2. Lisa Vittozziová (Tal.) +46,3 s (1), 3. Justine Braisazová-Bouchetová +49,3 (4), 4. Sophie Chauveauová (obe Fr.) +57,6 (3), 5. Hanna Öbergová (Švéd.) +1:16,6 (2), 6. Franziska Preussová (Nem.) +1:24,7 (1), 7. Lou Jeanmonnotová (Fr.) +1:43,0 (2), 8. Elvira Öbergová (Švéd.) +2:05,3 (2), 9. Markéta Davidová (ČR) +2:21,0 (2), 10. Tuuli Tomingasová (Est.) +2:30,3 (2)

01 - Modified: 2024-02-25 14:13:11 - Feat.: - Title: Slovenská biatlonistka Kapustová získala na juniorských majstrovstvách striebro: "Postrážila som si streľbu" 02 - Modified: 2024-01-26 09:30:00 - Feat.: - Title: Legenda sa vracia. Nasťa Kuzminová už dnes nastúpi na majstrovstvách Európy, môže sa postarať o biatlonový zázrak 03 - Modified: 2024-01-24 15:26:45 - Feat.: - Title: Prvý medailový zásah. Mladá Slovenka získala bronz na biatlonovom šampionáte 04 - Modified: 2023-10-10 10:11:01 - Feat.: - Title: Šampiónka je späť. Kuzminová ohlásila návrat, bude štartovať na majstrovstvách Európy v Osrblí 05 - Modified: 2023-07-14 19:42:34 - Feat.: - Title: Biatlonistka Ivona Fialková ukončila v 28 rokoch kariéru
11. máj 2024 18:35