Zlatan IbrahimovičReuters

Ibrahimovič má s Mourinhom prvý úspech. Pre Manchester vybojovali superpohár

07.08.2016, 18:59

Anglický futbalový klub Manchester United v nedeľňajšom súboji o superpohár Community Shield zdolal Leicester City tesne 2:1. O úspechu zverencov Joseho Mourinha rozhodol v 83. minúte Zlatan Ibrahimovič, ktorý rovnako ako portugalský tréner prišiel k "červeným diablom" v lete.

Skóre stretnutia v londýnskom Wembley medzi úradujúcim ligovým šampiónom a víťazom domáceho pohára otvoril v 32. minúte Jesse Lingard, za Leicester vyrovnal o dvadsať minút neskôr kanonier Jamie Vardy. Manchester United triumfoval v súťaži, ktorá tradične otvára novú sezónu v Anglicku, v rekordnom 21. prípade. Na druhej pozícii figuruje FC Liverpool s pätnástimi trofejami.