Handzuš asistenciou pomohol k výhre Chicaga

04.05.2013, 07:23

Hokejisti Chicaga zvíťazili aj vďaka jednej asistencii slovenského centra Michala Handzuša v druhom súboji 1. kola play off zámorskej NHL nad Minnesotou 5:2 a v sérii vedú 2:0 na zápasy. New York Islanders dokázal vyhrať na ľade Pittsburghu 4:3, sériu vyrovnal na 1:1 a pokazil tak návrat kapitánovi "tučniakov" Sidneymu Crosbymu. Ten síce strelil dva góly, ale ani to Pens na úspech nestačilo.

V drese Blackhawks strelili po dva góly Patrick Sharp a Michael Frolík, Handzuš bol pri góle Sharpa na 3:1. V zápase odohral vyše 15 minút a zapísal si aj dva plusové body. Jeho krajan Marián Hossa nebodoval, na ľade bol vyše 20 minút.

Crosby sa ukázal ako skvelý kapitán, keď za prvých osem minút dal dva góly. To už domáci viedli 3:1, keď skóre otvoril Jevgenij Malkin už v prvej minúte. Hostia ale duel napokon otočili, v ich drese odohral slovenský obranca Ľubomír Višňovský takmer 23 minút.

Montreal, za ktorý nechytal slovenský brankár Peter Budaj, ale jeho kolega Carey Price, doma vyhral nad Ottawou 3:1 a vyrovnal stav série na 1:1. Duel Vancouver - San Jose skončil po troch tretinách nerozhodne 2:2 a išlo sa do predĺženia.

výsledky 1. kola play off NHL:
Východná konferencia:
Pittsburgh - New York Islanders 3:4
stav série: 1:1

Montreal - Ottawa 3:1

Západná konferencia:
Chicago - Minnesota 5:2 (za domácich M. Handzuš 0+1)
stav série: 2:0

Vancouver - San Jose 2:3 pp
stav série: 0:2

01 - Modified: 2024-05-17 09:00:00 - Feat.: - Title: Hráči ani diváci si nemôžu nechať puky z majstrovstiev sveta. Prečo a ako si so situáciou poradili českí organizátori? 02 - Modified: 2024-05-16 21:17:34 - Feat.: - Title: Američania suverénne porazili Francúzov v "slovenskej" B-skupine, vedenia sa ujali hneď 03 - Modified: 2024-05-16 21:00:45 - Feat.: - Title: Kanaďania vyhrali nad Nórmi v "áčku" a sú na čele tabuľky 04 - Modified: 2024-05-16 17:15:51 - Feat.: - Title: Rakúsko šokolovalo Fínov, dokonalý obrat zavŕšilo v poslednej sekunde 05 - Modified: 2024-05-16 19:41:01 - Feat.: - Title: Valábik po Poľsku nešetrí kritikou: Bolo tam veľa zlozvykov, správanie niektorých našich hráčov bolo sebecké
18. máj 2024 01:21