Bayern Mníchov deklasoval Šachtar 7:0 a je vo štvrťfinále

11.03.2015, 21:54

Futbalisti Bayernu Mníchov sú ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov 2014/2015.

Nemecký veľkoklub si účasť v najlepšej osmičke mužstiev európskeho pohára číslo jeden zaistil stredajším vysokým víťazstvom 7:0 nad ukrajinským Šachtarom Doneck, s ktorým na jeho pôde v prvom meraní síl uhral bezgólovú remízu. Druhý večerný zápas Chelsea Londýn - Paríž SG sa po dvoch remízach 1:1 predlžuje.

Bayern sa už vo 4. minúte ujal vedenia, keď Olexandr Kučer v šestnástke nedovolene zastavil Götzeho a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Müller - 1:0. Situáciu ukrajinského tímu navyše poriadne skomplikovalo prísne vylúčenie jedenástkového previnilca Kučera, najrýchlejšie v doterajšej histórii Ligy majstrov, po ktorom hrali hostia prakticky celý zápas o jedného muža v poli menej.

V 24. minúte mohli Bavori poistiť vedenie, Lewandowski však trafil len do brvna. O desať minút Boateng upokojil favorita, keď z metra doklepol do siete pokus Müllera - 2:0. Prevaha Bayernu bola očividná, po prvom polčase mohol byť jeho náskok aj vyšší, no hráči nemeckého šampióna sa predbiehali v zahadzovaní šancí.

Na 3:0 zvýšil krátko po prestávke Ribéry strelou k vzdialenejšej žrdi a štvrtý zásah pridal onedlho Müller. Zápas sa zmenil na exhibíciu, na 5:0 zvýšil Badstuber, ďalšie góly pridali Lewandowski a Götze.

01 - Modified: 2007-04-10 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Minister za otvorenie trhu práce
01 - Modified: 2024-03-09 16:48:54 - Feat.: - Title: Bayern Mníchov deklasoval Mainz, anglický útočník Kane strelil hetrik 02 - Modified: 2023-08-04 18:22:19 - Feat.: - Title: Bayern dal Tottenhamu poslednú ponuku za kanoniera Harryho Kanea 03 - Modified: 2023-04-03 14:01:41 - Feat.: - Title: Angažmán najdrahšieho trénera v histórii futbalu sa skončil fiaskom. Hlavnú vinu nesie vedenie, tvrdí expert 04 - Modified: 2022-08-16 12:10:45 - Feat.: - Title: Ďalší finančný doping pre nemeckého hegemóna. Bayern získa od telekomunikačného giganta štvrť miliardy 05 - Modified: 2022-07-11 07:42:13 - Feat.: - Title: Ak Lewandowskému nevyjde Barcelona, mal byť údajne odísť do Chelsea
24. apríl 2024 23:03