Petrohrad vyhral prvý súboj o Gagarinov pohár

11.04.2015, 19:02

Hokejisti SKA Petrohrad vstúpili víťazne do bojov o Gagarinov pohár. V sobotňajšom úvodnom finále play off KHL triumfovali na ľade AK Bars Kazaň 4:2 a potvrdili tak obrovský vzrast formy z uplynulého obdobia.

Vďaka nemu sa im pred niekoľkými dňami podarilo dokonať impozantný historický obrat finálovej série v Západnej konferencii, keď zdolali CSKA Moskva 4:3 na zápasy, hoci prehrávali už 0:3.

Úvodný gól sobotňajšieho duelu strelil v 17. minúte Artemij Panarin a naštartoval SKA za dôležitým triumfom. Domácej Kazani absolútne nevyšiel začiatok druhého dejstva, v ktorom inkasovala dvakrát z hokejok Patricka Thoresena a Jevgenija Dadonova.

Zápas sa potom niesol v réžii hostí, čo deklaroval v 46. minúte gólom na 4:0 Vadim Šipačov. Hoci Kazaň zbrane nezložila, na rozbehnutý Petrohrad jej do konca duelu nestačili už ani dva presné zásahy Justina Azeveda a Stepana Zacharčuka.

Finále play off KHL - 1. zápas

AK Bars Kazaň - SKA Petrohrad 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 51. Azevedo, 58. Zacharčuk - 17. Panarin, 21. Thoresen, 22. Dadonov, 46. Šipačov

/na zápasy: 0:1/

01 - Modified: 2007-05-08 14:12:53 - Feat.: 0 - Title: PetroChina objavila obrovské ložisko ropy
01 - Modified: 2024-05-16 21:17:34 - Feat.: - Title: Američania suverénne porazili Francúzov v "slovenskej" B-skupine, vedenia sa ujali hneď 02 - Modified: 2024-05-16 21:00:45 - Feat.: - Title: Kanaďania vyhrali nad Nórmi v "áčku" a sú na čele tabuľky 03 - Modified: 2024-05-16 17:15:51 - Feat.: - Title: Rakúsko šokolovalo Fínov, dokonalý obrat zavŕšilo v poslednej sekunde 04 - Modified: 2024-05-16 19:41:01 - Feat.: - Title: Valábik po Poľsku nešetrí kritikou: Bolo tam veľa zlozvykov, správanie niektorých našich hráčov bolo sebecké 05 - Modified: 2024-05-16 15:30:00 - Feat.: - Title: Sme na zhubnej ceste
17. máj 2024 01:06