Gáborík skóroval a zranil sa, Budajov víťazný návrat po dvoch rokoch

13.02.2016, 06:46

Slovenský hokejista Marián Gáborík strelil v noci na sobotu svoj dvanásty gól v prebiehajúcej sezóne NHL, no duel Los Angeles Kings na ľade New Yorku Rangers nedohral. Potom, čo skúsený krídelník zvýšil v 12. minúte úvodnej tretiny na 2:1 v prospech "kráľov", sa zrazil s domácim útočníkom Dominicom Mooreom a do zápasu už nezasiahol.

Víťazný návrat na profiligovú scénu má za sebou Peter Budaj. Slovenský brankár, ktorého kalifornský klub povolal po výborných výkonoch v Ontariu za zranenú jednotku Jonathana Quicka, nastúpil na zápas NHL prvýkrát od 9. apríla 2014. V noci na sobotu kryl 24 z 28 striel "jazdcov" a mal 85,7-percentnú úspešnosť zásahov.

výsledky:

Buffalo - Montreal 6:4, Carolina - Pittsburgh 1:2 pp a sn, New York Rangers - Los Angeles Kings 4:5 pp /M. GÁBORÍK za hostí 1+0, P. BUDAJ za hostí kryl 24 striel/, Detroit - Colorado 2:3 pp a sn, Florida - St. Louis 3:5, Tampa Bay - Nashville 4:3 pp, Arizona - Calgary 4:1

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
19. apríl 2024 22:53