Prekvapenie v Melbourne. Serena Williamsová šokujúco prehrala finále s Kerberovou

30.01.2016, 11:25
Nemecká tenistka Angelique Kerberová sa stala prekvapujúcou víťazkou ženskej dvojhry na Australian Open v Melbourne.

Vo finále si po výbornom výkone ako nasadená sedmička poradila s najvyššie nasadenou obhajkyňou titulu Američankou Serenou Williamsovou 6:4, 3:6, 6:4 a získala prvý grandslamový titul v kariére. Kerberová je po legendárnej Steffi Grafovej druhou nemeckou grandslamovou šampiónkou v Open ére.

Serena Williamsová mohla v prípade zisku 22. titulu z podujatí veľkej štvorky vyrovnať zápis Grafovej, vo vypredanej aréne Roda Lavera sa však musela skloniť pred umením Kerberovej, ktorá odohrala životný zápas. Vďaka zisku cennej trofeje sa vo svetovom rebríčku WTA vyšvihne na druhé miesto, čo bude jej nové kariérne maximum. Z Melbourne Parku si odnáša prémiu 3,4 milióna austrálskych dolárov a 2000 bodov do rebríčka. Nemka je piatou hráčkou v histórii, ktorá vyhrala grandslamový turnaj po tom, ako v 1. kole čelila mečbalu.

Kerberová začala proti Williamsovej nebojácne, hneď v prvom geme prelomila podanie Američanky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0. Američanka síce v ďalších minútach vyrovnala na 3:3, no v siedmom geme opäť stratila servis a Kerberová pretavila výhodu brejku v zisk prvého setu. Nemka sa prezentovala tradične skvelou defenzívou, nerobila takmer žiadne nevynútené chyby. Williamsová sa snažila za každú cenu zakončiť výmeny víťaznými údermi, no priveľa kazila.

V druhom dejstve Američanka zlepšila úspešnosť prvého podania i hru na sieti, vo štvrtom geme aj vďaka dvom dvojchybám Kerberovej prelomila súperkino podanie a vynútila si tretí set. Na začiatku rozhodujúceho dejstva sa Nemka po sérii víťazných úderov ujala vedenia 2:0. Američanka síce bleskovo vyrovnala na 2:2, no Kerberová následne získala tri gemy v rade a hneď vo svojom prvom grandslamovom finále sa tešila zo zisku titulu. Za stavu 5:4 premenila "Angie" pri podaní súperky hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu z mladšou zo sestier Williamsových na 2:5.

Ženy - dvojhra - finále:

Angelique Kerberová (7-Nem.) - Serena Williamsová (1-USA) 6:4, 3:6, 6:4

01 - Modified: 2008-01-23 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Dell otvoril závod v Lodži
01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 04 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 05 - Modified: 2024-02-03 20:57:19 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert
18. apríl 2024 22:57