04.12.2015, 00:00

Razia v sídle FIFA. Polícia zatýkala elitu

Na podnet amerických úradov zatkli v sídle organizácie dvoch ľudí.

V súvislosti s vyšetrovaním rozsiahlej korupcie v Medzinárodnej futbalovej federácii FIFA zatkla švajčiarska polícia pri štvrtkovej rannej razii v Zürichu dvoch jej podpredsedov. Rovnako ako v máji pred volebným kongresom konala na podnet amerických úradov. FIFA v prvej reakcii uviedla, že bude naďalej s vyšetrovateľmi plne spolupracovať.

Zatknuté špičky

Zatknutými funkcionári sú podpredsedovia FIFA Juan Ángel Napout z Paraguaja a Alfred Hawit z Hondurasu. Švajčiarske ministerstvo spravodlivosti uviedlo, že na žiadosť amerických úradov boli obaja umiestnení do väzby pre podozrenie z prijatia úplatkov vo výške niekoľkých miliónov dolárov. Päťdesiatsedemročný Napout bol vlani v auguste dočasne vymenovaný za predsedu juhoamerickej futbalovej konfederácie CONMEBOL, v marci bol vo funkcii potvrdený

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).