24.01.2016, 17:37

V nedeľnom zápase 21. kola talianskej futbalovej Serie zvíťazil líder tabuľka z Neapola na ihrisku Sampdorie Janov 4:2.

Už po deviatich minútach hry nedal brankárovi domácich šancu argentínsky útočník Gonzalo Higuain a v 18. minúte strelil druhý gól Neapola z pokutového kopu Lorenzo Insigne. Pred koncom prvého polčasu stihla Sampdoria znížiť zásluhou Carlosa Correu.

V 60. minúte si kapitán SSC Marek Hamšík poradil vo vápne s tromi hráčmi súpera a zvýšil na 3:1. Iskierku nádeje vykresal pre Janovčanov Eder, no striedajúci Belgičan Dries Mertens stanovil konečný výsledok 4:2. V drese domácich vybehol na trávnik v 80. minúte slovenský reprezentant do 21 rokov Dávid Ivan.

Neapol vedie tabuľku s päťbodovým náskokom na Juventus Turín, "stará dáma" má však pred sebou večerný domáci zápas s rímskym AS.

01 - Modified: 2008-01-16 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Atletika má ďalší dopingový prípad
01 - Modified: 2024-04-08 08:56:57 - Feat.: - Title: V Neapole podnikli rozsiahlu raziu proti falšovateľom peňazí 02 - Modified: 2024-02-19 16:12:44 - Feat.: - Title: Povedie Calzona aj Neapol? Od futbalového zväzu mal dostať súhlas viesť klub popri reprezentácii 03 - Modified: 2024-02-11 22:03:29 - Feat.: - Title: Neapol s Lobotkom podľahol AC Miláno, rozhodol Hernandez 04 - Modified: 2024-01-06 09:30:00 - Feat.: - Title: Neapolský pekár verejne propagoval pizzu s ananásom. Vlastizrada! Hromžia Taliani. Nevedia to predýchať 05 - Modified: 2023-11-11 18:29:16 - Feat.: - Title: Neapol udelil Julianovi Assangeovi čestné občianstvo
18. apríl 2024 03:43