Slalom Slovenkám nevyšiel. Zuzulová po chybách stratila, Vlhová vypadla (video)

15.02.2016, 09:24

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová obsadila desiate miesto v pondelňajšom slalome Svetového pohára vo švajčiarskej Crans Montane. Víťazstvo, svoje osemnáste v kariére slávila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá absolvovala prvé preteky po vyše dvoch mesiacoch. Petra Vlhová, siedma po 1. kole, v druhej jazde vypadla.

Shiffrinová, úradujúca svetová i olympijská šampiónka a obhajkyňa malého glóbusu za slalom vyhrala presvedčivo, hoci nie tak suverénne ako v novembrových dvoch podujatiach v Aspene. Pred Francúzkou Nastasiou Noensovou zvíťazila so 45-stotinovým náskokom, tretia bola Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová (+0,50), Zuzulová stratila celkovo 1,32 s.

"Nevedela som, čo od týchto pretekov očakávať a bola som veľmi zvedavá, čo vo mne je. Musím, povedať, že som spokojná s tým, čo som predviedla, o to viac, že dnes boli podmienky veľmi ťažké. Najmä v druhom kole to bol riadny boj a ja som šťastná, že som to dokázala," vyznala sa do prenosových kamier Schiffrinová, ktorá teoreticky ešte zostala v hre o sezónny slalomový titul, hoci 5 z 8 súťaží vynechala.

Iba 20-ročná superstar získala po troch sezónnych víťazstvách 300 bodov, ale všetko má v rukách Frida Hansdotterová. Švédka skončila v pondelok šiesta a nazbierala už 545 bodov, druhá Velez-Zuzulová 446, piata Vlhová zostala na 320 bodoch.

Do hodnotenia bojov o malý glóbus za husté bránky sa rátajú ešte paralelné preteky v Štokholme (23. februára), klasická súťaž v Jasnej (5. marca) a redukované súťaž vo finále SP vo švajčiarskom St. Moritzi (19. marca).

Slalom Slovenkám nevyšiel. Zuzulová po chybách stratila, Vlhová vypadla (video) 13:54 test 13:48 Shiffrinová je späť. A hneď vybojovala triumf Ani švédska favoritka Frida Hansdotterová v ťažkých podmienkach neuspela a v cieli je piata. Na trať vyrazila topfavoritka Mikaela Shiffrinová, ktorá sa vrátila po dlhom zranení. Svoju suverenitu však potvrdila vo Švajčiarsku a dominovala v tomto slalome o 45 stotín pred Nastasiou Noensovou a Marie-Michelle Gagnovou. 13:45 Zuzulová sklamala, v cieli je ôsma A na trati je Veronika Zuzulová! Na prvom medzičase má náskok 41 stotín. V strednej časti trate však urobila chybu a do cieľa prišla až na ôsmom mieste. 13:43 Strachová prišla piata Po páde Švajčiarky Gisinovej sa na trať postavila Šárka Strachová. Na prvom medzičase mala náskok 58 stotín sekundy, na druhom už iba sedem stotín. Do cieľa však po chybách prišla až piata. 13:41 Skvelá jazda Noensovej A opäť zmena na čele poradia. Vynikajúcu jazdu predviedla Francúzka Nastasia Noens a vedie o 60 stotín. 13:38 Vlhová vypadla Vlhová na prvom medzičase má náskok 11 stotín. Ale hneď nato prišiel pád a koniec nádejí na stupne víťazov. 13:37 Vlhová je na trati Už len osem slalomárok. Wendy Holdenerová je na trati, priebežne je na piatom. mieste. A na trať vyráža Petra Vlhová! 13:33 Posledná desiatka slalomárok Kanaďanka marie Michelle Gagnonová mení poradie na čele slalomu. Schildovú predbehla o 11 stotín. Američanka Resi Stieglerová je na štvrtom mieste. Ostáva už len desať pretekárok do konca, o chvíľu pôjde na trať Petra Vlhová. 13:29 Skvelá jazda Schildovej Na trať vyrazila aj posledná Rakúšanka v druhom kole Bernadette Schildová. Juniorská majsterka sveta sa dostáva do vedenia. Krajanku Thalmannovú predbehla o 76 stotín. Má veľkú šancu dostať sa do prvej desiatky. 13:27 Nová líderka Rakúšanka Carmen Thalmannová nenapodobnila svoju krajanku Kirchgasserovú a v druhom kole predviedla kvalitný výkon. O 28 stotín sekundy je na prvom mieste pred Slovinkou Ferkovou. 13:25 Kirchgasserová zlyhala Kirchgasserová však druhé kolo nezvládla, na najlepšie slalomárky výrazne stratila a je priebežne na ôsmom mieste. 13:24 Ešte 15 slalomárok Na trati je pripravených najlepších 15 slalomárok z prvého kola. Ako prvá vyjde na trať Rakúšanka Michaela Kirchgasserová. Trať druhé hoka postavil práve rakúsky tréner. 13:22 Na čele sú dve Slovinky V priebežnom poradí po druhom kole zatiaľ vedie Slovinka Marusa Ferková pred krajankou Anou Bucikovou.  13:20 Štart Vlhovej sa blíži Petra Vlhová sa už rozcvičuje pred svojou druhou jazdou. So siedmeho miesta stráca na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú 92 stotín. 13:19 Prekvapenie z USA Lapanjová vypadla So štartovým číslom 43 je na trati Lila Lapanjová, veľké prekvapenie prvého kola. V druhom kole však nezvládla tlak a vypadla.
01 - Modified: 2008-02-07 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Prečo si bežný občan nekúpi akcie SPP
01 - Modified: 2024-01-20 17:23:24 - Feat.: - Title: V Jasnej sa zranil aj Adam Žampa. Možno mi to ukončí sezónu, vraví 02 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno 03 - Modified: 2024-01-20 10:30:08 - Feat.: - Title: Vlhová nedokončila prvé kolo obrovského slalomu v Jasnej, odviezli ju vrtuľníkom. Trať je tažká, hodnotí Žampa 04 - Modified: 2024-01-07 13:05:46 - Feat.: - Title: Petra Vlhová ovládla slalom v Slovinsku a dotiahla sa na Mikaelu Shiffrinovú 05 - Modified: 2024-01-07 10:07:52 - Feat.: - Title: Vlhová vedie po prvom kole slalomu v Kranjskej Gore, Shiffrinová vypadla
20. apríl 2024 14:01