Vo Zvolene hrdinom dvojgólový Bartek

16.03.2004, 23:00
HNHNTASRTASR

Hráči HKm Zvolen zvíťazili v prvom semifinále hokejovej ST extraligy nad Slovanom Bratislava v predĺžení 2:1 a na zápasy vedú 1:0. Zvolenčania hneď v úvode prekvapili zaradením Šechného do prvého útoku. Rátali aj s tým, že kapitán napriek bolestiam ešte nezregenerovanej nohy vystuží údernú silu najpotentnejšej formácie. Už v siedmej sekunde si však na dlhých 12 minút sadol na trestnú lavicu s osobným trestom kanonier Bartek a kompaktnosť prvého útoku s expresnou rýchlosťou rozbil. Slovan sa dostal do obrovskej psychickej výhody šťastným gólom už v 4. min, keď neveľmi prudkú strelu od modrej čiary poslal obranca Nedvěd ponad lapačku za chrbát Križana. V druhej tretine domáci pridali na aktivite. V 26. min sa Bartek akoby ešte zastreľoval, keď netrafil poriadne puk v dobrom postavení, no v 37. min prišla jeho dlho očakávaná chvíľa. Najskôr sám pred brankárom presne nemieril, no vzápätí sa mu puk po nahrávke Klepáča vrátil a v repete už trafil do čierneho -- 1:1. Slovan vyrovnávajúci gól neprinútil viac otvoriť hru, v 37. min síce Kuľha mohol vsietiť, no ani táto šanca nezmenila nič na konštatovaní, že si výraznejšiu príležitosť pred brankárom Križanom nevytvoril. Na začiatku záverečnej tretiny neprekvapil Šechný Rybára strelou po ľade, v 44. min zasa hosťujúci Hujsa nevyužil prečíslenie po spolupráci s Kuľhom. Keď gól nepadol ani po Tabačekovej šanci v oslabení, stretnutie sa posunulo do predĺženia. V nadstavenom čase boli šťastnejší domáci vďaka Bartekovi a jeho gólu v 76. min. Semifinálová séria dnes pokračuje v Zvolene druhým zápasom (17.00 hod.).
ST EXTRALIGA
Semifinále play-off:
Zvolen -- Slovan 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 -- 1:0), góly: 37. a 76. Bartek -- 4. Nedvěd, stav série: 1:0.

19. apríl 2024 02:34