02.02.2016, 00:00

Guardiola má ďalšie exkluzívne pôsobisko

Španielsky tréner Josep Guardiola od leta povedie Manchester City. Klub to oficiálne oznámil pred utorkovým zápasom 24. kola Premier League v Sunderlande. Guardiola, ktorý posledné tri sezóny vedie Bayern Mníchov, vystrieda Manuela Pellegriniho.

Barcelona, Bayern Mníchov a od leta Manchester City. Pep Guardiola má ďalší exkluzívny angažmán, s jedným z najbohatších klubov sveta podpíše zmluvu do leta 2019.„Manchester City môže potvrdiť, že sa dohodol s trénerom Guardiolom na angažmáne od leta 2016. Zmluva je na tri roky,“ napísal klub v oficiálnom vyhlásení s tým, že o Guardiolu mal záujem už v roku 2012. Vtedy Guardiola skončil veľmi úspešný angažmán v Barcelone, s ktorou za štyri roky získal štrnásť trofejí vrátane dvoch víťazstiev v Lige majstrov a troch v domácej najvyššej súťaži. Potom rok odpočíval, ale už v januári 2013 oznámil, že o pár mesiacov prevezme Bayern Mníchov. Teraz jeho nový angažmán bol potvrdený znovu niekoľko mesiacov pred nástupom.

Pripravovaná výmena

V anglických médiách načasovanie správy nepovažujú za príliš vhodné. „Azda Pellegrini o chystaných krokoch vedel od začiatku. Pokiaľ to tak nebolo, je to neúctivé,“ napísal napríklad Gary Lineker, niekdajší skvelý anglický ú

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).