Bayern prerušil víťaznú sériu

09.11.2006, 23:00

Úradujúci nemecký futbalový majster Bayern Mníchov v stredajšom 11. kole najvyššej domácej dlhodobej súťaže pred 68 000 divákmi prehral po ôsmich mesiacoch na vlastnom trávniku. Naposledy sa mu to pritrafilo 4. marca s Hamburgom (1:2). Navyše Bavorov zdolal 1:0 vtedy v tabuľke posledný Hannover a potupu takéhoto typu, teda lekciu od "koncového svetla", nezažili v Mníchove od 9. novembra 1985 (takisto 0:1, ale s Dortmundom), teda takmer na deň presne 21 rokov. V 43. minúte chyboval obranca Martin Demichelis pri kontrole lopty v blízkosti čiary a prihrávku dôrazného českého legionára Jiřího Štajnera zužitkoval Szabolcs Huszti. Držiteľ dvadsiatich ligových titulov sa v druhom polčase nezmohol okrem nebezpečnej hlavičky Sebastiana Schweinsteigera v 67. minúte na vážnejšiu príležitosť. Bayern nemal po jedenástich zápasoch štyri prehry na konte už 32 rokov -- možno nie zhodou okolností takto vstupoval do sezóny takisto po MS, ktoré sa konali v Nemecku.

16. apríl 2024 12:02