Bratislavský maratón pre Dziubu

03.04.2006, 00:00

Víťazom 1. ročníka bratislavského Tatra Banka City Marathonu sa stal Poliak v službách JM Demolex Bardejov Bogdan Dziuba časom 2:33:08,1 h, druhý skončil Slovák Ondrej Evin (2:55:06,6) a na 3. priečke klasifikovali Taliana Maurizia Muggiana (2:56:08,5). V hlavnej kategórii žien triumfovala Bratislavčanka Andrea Bérešová výkonom 3:10:43,2 h, ktorá dobehla do cieľa pätnásta spomedzi 174 maratóncov. Aj rámcové súťaže bratislavského mestského maratónu sa skončili úspechom vytrvalcov z Poľska. Štvrťmaratón na 10,55 km vyhrali Henryk Szost a bývalá svetová šampiónka v behu do vrchu Izabela Zatorská, v polmaratóne boli najrýchlejší Artur Blasinski (1:11:18,7) a najlepšia slovenská vytrvalkyňa Dana Janečková (1:18:08,7).
Tridsaťjedenročný Dziuba ušiel súperom už na 10. km a svoje sólo premenil v druhý maratónsky triumf na Slovensku (predtým vyhral v Rajci). Za prvenstvo zinkasoval prémiu 80-tis. Sk. "Počasie bolo v poriadku, akurát v smere na Devín mi trochu prekážal vietor. Škoda, že okolo trate nebolo viac divákov, ich povzbudzovanie mi trochu chýbalo. Na budúci rok sa na bratislavský maratón určite vrátim," vravel v cieli Dziuba. Víťazná Bérešová zinkasovala za svoj triumf 50-tis. Sk. "Maratón v Bratislave je dobrá myšlienka, bol pre mňa súčasťou prípravy na rovnaké podujatie vo Viedni," povedala Bérešová, jedna z mála Sloveniek, ktoré už zabehli kráľovskú vytrvaleckú disciplínu pod 3 hodiny.
Organizátori pretekov museli na poslednú chvíľu urobiť v dôsledku zaplavených cestných komunikácií v Devíne dve zmeny na trati. Vo všetkých kategóriach štartovalo dovedna 650 bežcov z 19 krajín. Výsledky, maratón -- muži: 1. Dziuba (Poľ.) 2:33:08,1 h, 2. Evin (SR) 2:55:06,6, 3. Muggiano (Tal.) 2:56:08 -- ženy: 1. Bérešová (SR) 3:10:43,2 h, polmaratón -- muži: 1. Blasinski (Poľ.) 1:11:18,7 h, 2. Guttmann 1:13:49,9, 3. Švajda (obaja SR) 1:16:00,2, ženy: 1. Janečková (SR) 1:18:08,7 h.

25. apríl 2024 01:48