11.01.2017, 00:00

Sestry sú rok po štrajku nespokojné

Ministra Tomáša Druckera postoj komory prekvapil. Tvrdí, že o predložených návrhoch stále rokujú.

Vo februári uplynie rok od hromadných výpovedí sestier. Tie dnes tvrdia, že nemocnice sa stále nespamätali. ,,Znižuje sa počet lôžok, zatvárajú sa oddelenia, ale nemedializuje sa to,“ upozorňuje prezidentka komory Iveta Lazorová. Jedným z mála zverejnených prípadov bolo spojenie kliník nemocnice na Mickiewiczovej ulici v Bratislave, ktorá spadá pod Univerzitnú nemocnicu Bratislava. Podľa komory sestier tak mali riešiť nedostatok sestier, podľa nemocnice ide o zvýšenie efektivity.

Sestry si vymieňali informácie s ministrom aj včera. Upozorňujú, že Slovensko sa dlhodobo umiestňuje na chvoste rebríčkov Eurostatu v počte zdravotných sestier. Podľa Slovenskej komory sestier a pôrodných

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).