03.01.2017, 00:00

Dankov poslanec neprehovoril

Medzi aktívnejších zástupcov ľudu tradične patria predstavitelia opozície. Koalíciu zachraňuje vláda.

Počas uplynulého roka zaznievalo najmä z koaličných radov, že parlament je miestom na diskusiu. Pre jej skvalitnenie presadil dokonca predseda parlamentu Andrej Danko nový rokovací poriadok. V národnej rade však sedia aj poslanci, ktorí neprehovorili v rozprave ani raz.

V minulom volebnom období boli svojou nízkou aktivitou známi niektorí poslanci vládneho Smeru. Za uplynulý rok patrí zatiaľ prím poslancovi SNS Jaroslavovi Ridoškovi. Od marca do konca poslednej schôdze parlamentu v minulom roku neprehovoril podľa parlamentných štatistík v pléne ani raz. Okrem toho sa nezapojil ani do hodiny otázok, nemá žiadnu interpeláciu na člena vlády, nepodpísal sa pod žiadny návrh zákona ani pozmeňujúci či doplňujúci návrh. A nereagoval ani na otázky HN.

V množstve aktivity Ridoškovi sekunduje poslankyňa Martina Šimkovičová, ktorá sa dostala do parlamentu na kandidátke hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Od marca poslala len jednu otázku do hodiny otázok. Do uzávierky sa nám nepodarilo získať jej reakciu.

Nejde o množstvo slov
Samotný počet vystúpení ešte n

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).