28.03.2014, 10:05

„Vzdávam sa kandidatúry.“ Hackeri zaútočili na Ficovu stránku

Smer-SD už kvoli napadnutiu stránky premiéra podal podnet na Ústrednú volebnú komisiu.

„Vzdávam sa kandidatúry.“ Hackeri zaútočili na Ficovu stránku

Na prvý pohľad to vyzerá tak, že premiér Robert Fico šokoval. Najnovšia správa na oficiálnej stránke Roberta Fica totiž hlási: „Vzdávam sa kandidatúry.“

Deň pred druhým kolom prezidentských volieb sa hackeri nabúrali na stránku premiéra. A napísali dôkladný text, prečo sa Fico vzdáva prezidentskej kandidatúry. „S pokorou sa vzdávam kandidatúry na funkciu prezidenta Slovenskej republiky. Myslím si, že práve v tomto okamihu môjho života prišiel čas na sebareflexiu a na splnenie môjho sľubu, že v roku 2014 už v politike nebudem. Cítim, že by som mal zložiť účet za všetko zlé, čo sme spôsobili. Úprimne ma to všetko mrzí. Ďakujem za vašu dôveru a verím, že spoločne nájdeme cestu, ako to napraviť,“ píše sa v texte.

Internetovú stránku Roberta Fica www.fico2014.sk napadol neznámy hacker, ktorý na nej umiestnil nepravdivú informáciu o tom, že sa prezidentský kandidát Smeru-SD vzdáva kandidatúry. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Smeru-SD Monika Počátková.

Hovorkyňa strany Smer-SD Monika Počátková však pre TV Markíza uviedla, že ani jedno slovo v tomto texte nie je pravda a pracujú na odstránení tejto správy.

Na webstránku prezidentského kandidáta fico2014 sa dostal neznámy hacker. Informácia o tom, že sa Robert Fico vzdáva kandidatúry nie je pravdivá,“ zdôraznila. Poobede potom Smer-SD kvôli napadnutiu hackerom podal podnet na Ústrednú volebnú komisiu. Tá bude tento problém riešiť v sobotu.

Celý text bol dostupný na oficiálnej stránke Roberta Fica fico2014.sk. Tá však rýchlo po zverejnení textu nebola dostupná. Asi hodinu po tom už je web v normálnom chode a článok je z nej odstránený.


Obrázok sa po kliknutí zväčší

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.