09.02.2016, 19:25

„Matovič poslal OĽaNO na smetisko dejín.“ Poslanec Smeru si vystrelil z Matoviča

Ku kauze Matovičovho údajného daňového podvodu sa vyjadril na sociálnej sieti aj poslanec Smeru Ľuboš Blaha. A slovne útočil na Matoviča. „Posiela projekt OĽaNO na smetisko dejín. Ktovie, možno to bude to isté smetisko, na ktorom sa Matovič zbavil svojho účtovníctva, aby sa vyhol daňovej kontrole... Irónia je, že Procházka ako obeť Matovičovho odpočúvania, chcel ísť bez bločku „pól na pól“, čiže aspoň polovicu daňovej povinnosti by si splnil,“ napísal Blaha na sociálnej sieti.

Reagoval na výpoveď kľúčového svedka Pavla Vandáka, ktorý vypovedal na polícii (viac nájde TU). Vandák vyhlásil, že on do zberu účotvníctvo nedal, podľa neho to urobil samotný Matovič.

Výpoveď kľúčového svedka Vandáka v kauze Matovičovho daňového podvodu, zdá sa, posiela projekt OĽaNO na smetisko dejín....

Posted by Lubos Blaha on 9. február 2016

Blaha si vo svojom príspevku vystrelil nielen z Matoviča, ale aj z Procházku. „Ale, zasa, buďme politicky korektní – možno kovaní pravičiari ako Matovič či Procházka majú s platením daní problém nie kvôli tomu, že sú obyčajní podvodníci, ale kvôli vznešeným ideologickým dôvodom: dane sú predsa pre ultrapravičiarov „nútené práce“ a Matovič s Procházkom sú vlastne neoliberálni rebeli a daňovými podvodmi iba hrdinsky bojujú proti zlému bakanému štátu,“ píše Blaha.

Podľa neho Matovič iba fňuká. „Matovičovo fňukanie nad tým, že Fico použil kauzu daňového podvodu v predvolebnej kampani, je dosť groteskné od človeka, ktorý eštébácky nahrával kolegu, v parlamente vulgárne vrieskal, osočoval poslancov či obviňoval premiéra z účtov na Belize bez akýchkoľvek dôkazov,“ dodal Blaha.

V stredu o 10.30 hod. bude mať Igor Matovič tlačovú konferenciu, kde bude reagovať na výpoveď Pavla Vandáka (živý prenos sledujte na HNtelevizia.sk).

Zápisnica z výsluchu Pavla Vandáka

Igor Matovič reagoval v piatok na tlačovej konferencii na obvinenia premiéra Roberta Fica:

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.