02.02.2016, 13:57

"Ja to vyslovím: Autonómia!" Kandidát SMK doplatil na provokatívny bilbord

Po tom, čo médiá vrátane HN upozornili na provokatívny bilbord, SMK stiahla Bélu Halásza z kandidátky.

"Ja to vyslovím: Autonómia!" Kandidát SMK doplatil na provokatívny bilbord

Slovo, ktoré v časti spoločnosti vzbudzovalo vášne, je opäť v hre. Na vjazde do Bratislavy v smere od Nitry neujde pozornosti šoférov bilbord, ktorý hlása Én kimondom: Autonómia! V preklade: Ja to vyslovím: Autonómia!

Tento odkaz si môžete prečítať na plagáte 150-ky na kandidátke Strany maďarskej komunity Bélu Halásza. Podľa našich informácií ide o súkromnú iniciatívu Halásza a strana sa od nej dištancuje.

Kandidát SMK sa dopustil prešľapu. Strana Józsefa Berényiho sa totiž vo svojom programe od pojmu autonómia vedome dištancovala. A na tento prešľap už Halász doplati. Strana ho stiahla z kandidátky.

„Hneď na začiatku kampane sme vyhlásili, že budeme mať spoločnú kandidátku aj s kandidátmi mimo strany. Béla Halász je aktivista, nie je členom strany. V tomto prípade pán Halász s nami neodkomunikoval s nami bilbord, ani ho neposlal na schválenie. Ten bilbord sa objavil bez toho, že by bol schválený. Nie je v súlade so stratégiou strany SMK. Berieme na vedomie, že pán Halász ide po vlastnej ceste, vzhľadom na to ho sťahujeme z kandidátky,“ reagoval šéf volebnej kampane SMK Krisitián Forró.

Podľa Berényho práve slovo autonómia dráždilo mnohých slovenských politikov, tak sa ho rozhodli vynechať, zdôveril sa v rozhovore pre denník Sme. "Asi nevie, čo robia jeho ľudia, nemajú jednotnú kampaň. Ale je to ich vec a nebudem to hodnotiť,“ reaguje predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Cieľom SMK je však aj naďalej reforma územných celkov na južnom Slovensku tak, aby vznikli prirodzené regióny, kde by žili Maďari v kompaktnom celku.


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.