22.11.2014, 11:32

Byt za 1700 eur dostal aj synovec Martina Bútoru, Kiskovho poradcu

Synovec prezidentovho poradcu kúpil lacný byt v rovnakej bytovke ako Krpelan.

Byt za 1700 eur dostal aj synovec Martina Bútoru, Kiskovho poradcu
Kauza lacného bytu v Ružinove, ktorý získal hovorca prezidenta za asi 1700 eur má pokračovanie. K lacnému bytu v atraktívnej lokalite Bratislavy sa dostal príbuzný člena Kiskovho tímu. Synovec známeho Martina Bútoru, ktorý je prezidentov poradca a tiež bývalý prezidentský kandidát, dostal trojizbový byt dokonca v tej istej bytovke v prepočte za 1695 eur. Informuje o tom Nový Čas, ktorý odhalil aj prvý podozrivý nákup.

Trojizbový byt mu pridelili v tom istom roku ako Krpelanovi, teda v roku 2004, píše denník. Mesačné náklady mal vo výške 6 066 slovenských korún, čiže 201 eur. „V roku 2006 nadobudol byt do vlastníctva za cenu podľa zmluvy o prevode vlastníctva bytu za 51 090 Sk (1695,88 €),“ povedala pre Nový Čas z bratislavského magistrátu Daniela Rodinová. Prezidentský palác neskôr potvrdil aj to, že Bc. Martin Bútora, ktorý spomínaný byt dostal, je synovcom prezidentovho poradcu. 

Prezidentov poradca pre občiansku spoločnosť Martin Bútora, ktorý bol aj čestným prezidentom Inštitútu pre verejné otázky, tvrdí, že o lacnom synovcovom byte nevedel. „Nemám s tým nič spoločné, s rodinou brata, ktorý zomrel pred dvadsiatimi rokmi, sa vídame len zriedka,“ povedal Novému Času Bútora. Prezident sa k celej záležitosti nevyjadril.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.