14.01.2016, 00:00

Nemecký Spiegel si všimol Fica

Slovenský premiér Fico zaujal svojím ráznym postojom a výrokmi v súvislosti s moslimami a utečeneckou krízou prestížne nemecké médium.

Násilnosti a výtržnosti v Kolíne nad Rýnom utvrdili mnohých východoeurópskych politikov vo svojich názoroch – a vyzvali na ukončenie „liberálneho názorového teroru“ a politickej korektnosti Nemecka, píše sa v článku na nemeckom portáli spiegel. de pod titulkom: Utečenecká politika: Východoeurópania sa vysmievajú „politickej korektnosti“ Nemcov.

Ľavicovo-nacionalistický Fico

„Vedeli ste to. Boli ste varovaní. Nemecko však nechcelo počúvať. A teraz je konfrontované s dôsledkami svojej priateľskej kultúry a tolerancie – a dopláca na zlú politickú korektnosť a názorový terorizmus v hlavných médiách.“ Presne takto sa začína článok Kena Versecka (nemecký novinár na voľnej nohe, sleduje dianie najmä v strednej a juhovýchodnej Európe), ktorý zverejnil portál prestížneho nemeckého týždenníka Der Spiegel s tým, že toto je rétorika politikov a médií východnej Európ

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).