10.02.2016, 20:19

Raši v Košiciach vyhlásil tretí stupeň povodňovej aktivity

Raši v Košiciach vyhlásil tretí stupeň povodňovej aktivity

Pre pretrvávajúcu nepriaznivú meteorologickú a hydrometeorologickú situáciu došlo dnes v Košiciach k zvýšeniu hladín viacerých tokov. Primátor mesta Richard Raši preto vyhlásil tretí stupeň povodňovej aktivity. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.

"Došlo k zaplaveniu územia z dôvodu extrémnej zrážkovej činnosti v Košiciach, v mestských častiach Košice – Pereš, Myslava, Lunik IX, a vybreženiu a vyliatiu vody z vodohospodársky významného toku Myslavský potok, drobného vodného toku Kamenný potok, občasných vodných tokov, a ohrozeniu vnútornými vodami z prietrže mračien," uviedla Šnajdárová.

Z dôvodu vybreženia a vyliatia vodných tokov dochádza podľa nej k ohrozeniu života a zdravia, majetku právnických a fyzických osôb, životného prostredia a kultúrneho dedičstva, ako i hospodárskej činnosti.

"Na základe uvedených skutočností a rozsahu povodňovej situácie, podľa zákona NR SR o ochrane pred povodňami a na základe odporučenia Povodňovej komisie mesta Košice vyhlásil primátor mesta Košice Richard Raši dňa 10.2.2016 od 17.00 h na území mesta Košice tretí stupeň povodňovej aktivity na povodňovom úseku drobného vodného toku v mestskej časti Košice – Pereš, Myslavského potoka a Kamenného potoka – drobného vodného toku v mestských častiach Myslava a Lunik IX," vysvetlila hovorkyňa mesta.

Počas povodňovej situácie budú vykonávané opatrenia na znižovanie rizík ohrozenia života, zdravia a majetku.

V južných okresoch stredného a východného Slovenska hrozia tiež povodne z trvalého dažďa. Pre okresy Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava a Trebišov vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) najvyššiu výstrahu - 3. stupňa. Tá potrvá do štvrtka 20.00 h.

O stupeň nižšia výstraha platí v okresoch Prievidza, Levice, Veľký Krtíš, Zvolen, Lučenec či Košice.

Prvý stupeň výstrahy vyhlásil SHMÚ pre okresy Partizánske, Zlaté Moravce, Prešov, Michalovce, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Levice, Banská Štiavnica, Brezno, Banská Bystrica, Detva, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Spišská Nová Ves.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.