31.12.2014, 18:55

Smutný koniec tohtoročných protestov. Hlina zostal pred hotelom J&T takmer sám

Smutný koniec tohtoročných protestov. Hlina zostal pred hotelom J&T takmer sám

 "Verím, že toto je len začiatok ďalšieho kola protestov, po ktorých dosiahneme výsledky," vyhlásil poslanec Alojz Hlina dnes večer pred hotelom Kempinski. Práve tam sa uskutočnil posledný protest roka proti korupcii. Pravdou však je, že to nebol začiatok nových protestov, ale skôr koniec tých tohtoročných. A je nutné povedať, že malý smutný koniec. Hlina stál pred hotelom patriacemu finančnej skupine J&T takmer sám.

Celkovo tam bolo niečo vyše štyridsať ľudí. Pričom doterajšie protesty mali zmysel. Na námestí SNP v Bratislave ale aj na námestí v Košiciach boli tisícky ľudí a každým protestom pribúdali. Mali význam a nakoniec viedli k odstúpeniu šéfa parlamentu Pavla Pašku ale aj k poukázaniu ďalších káuz.

Teraz však Hlina prehral. Ani nie preto, že bol pred hotelom Kempinski sám bez ďalších opozičných lídrov - bez Sulíka, bez Lipšica, bez Matoviča. Ale bol tam aj bez ľudí. Hlina prehral aj preto, že zvolil volil zlú taktiku. Už nestál na námestí SNP a neburcoval ľudí.


Alojz Hlina. Snímka: TASR/M. Baumann

Teraz stál pred hotelom Kempinski a snažil sa poukázať na to, že v tomto hoteli sa dejú kauzy spojené s vládou. Hlina však zabudol na to, že nikoho z J&T odvolať nemôže... A bojovať proti súkromnej firme nevyvolá u ľudí takú emóciu ako bojovať proti Ficovej vláde a proti štátnej korupcii.

Hlina však svoj čin ospravedlňuje tým, že protesty pred hotelom Kempinski majú viesť k odvolaniu ministra dopravy Jána Počiatka (viac čítajte TU). "Počiatek do dnešného dňa nezrušil zlodejskú zmluvu s palivovými kartami nezrušil a preto od 1. januára budeme podnikať procesy na jeho odvolanie," vyhlásil dnes Hlina.

Každopádne dnešný protest bol len výkrikom do tmy. Po desiatich minútach protest skončil. Hŕstka ľudí sa rozpŕchla do zabudnutia... Mimochodom v tom istom hoteli Kempinski len pár metrov od Hlinovho protestu sa zabával zhruba rovnaký počet ľudí a užívali si Silvestra. Tí ale na proteste neboli...

Súvisiace články

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.