19.01.2016, 00:00

Slovensko chce hostiť prestížny summit svetových osobností

Hlavné mesto čaká rušné obdobie. Najprv sa ako hostiteľ predsedníctva stane „epicentrom“ Európskej únie. A krátko nato môže hostiť náboženské a politické elity z celého sveta. Bratislava je totiž horúcim favoritom na usporiadateľa summitu Parlamentu svetových náboženstiev. Podujatia, na ktorých sa v minulosti zúčastnili osobnosti ako Nelson Mandela, jordánska kráľovná Rania či americký exprezident Jimmy Carter. „Pravidelne na Parlament chodia nositelia Nobelovej ceny, ako aj desiatky duchovných vodcov náboženstiev sveta. Opakovaným účastníkom je i dalajláma,“ povedal v rozhovore pre HN Mário Nicolini z organizácie Parlamentu svetových náboženstiev – Slovensko. Podujatie by sa v Bratislave malo uskutočniť v lete 2017.

Z Chicaga do Bratislavy

Podľa organizátorov je Bratislava veľmi blízko k usporiadaniu stretnutia. V prospech

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).