11.02.2016, 00:00

Čierne jazdy zostávajú bez pokút

Sankcie by mali dostať tisícky vodičov, to sa však nestalo. To, kde je problém, jasné nie je.

Vyjdete na diaľnicu, nezaplatíte diaľničnú známku a za pár dní dostanete do rúk obálku s pokutou. Tak by mal nový systém elektronických diaľničných známok fungovať. Situácia na Slovensku sa však v súčasnosti značne líši. Žiadny vodič ešte pokutu nedostal a previnilci sa ich pravdepodobne ani tak rýchlo nedočkajú.

Okresné úrady, ktoré vodičom pokuty majú odoslať, zatiaľ žiadne bližšie informácie nemajú. „Ešte sme žiadne podnety na spracovanie nedostali,“ uviedla vedúca odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií v Trenčíne Lenka Kolářová. Podobná situácia je na Okresnom úrade v Žiline. Podľa vedúceho odboru Mariána Vranku ani im žiadne pokuty na spracovanie neprišli a Národná diaľničná spoločnosť s nimi na túto tému nekomunikuje.

Na pokuty času dosť

Systém by mal fungovať jednoducho. Kontrolný systém diaľničiarov zaznamená evidenčné číslo vozidla, ktoré porovnáva s databázou registrovaných vozidiel. Ak sa medzi nimi kontrolované vozidlo nebude nachádzať, automatizovaný systém odo

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).