10.02.2016, 00:00

Učitelia si dali prestávku v štrajku

Vysokoškolskí pedagógovia žiadajú splnenie požiadaviek kolegov.

Učitelia sa od pondelka 15. februára vracajú späť za katedry. „Toto rozhodne nie je koniec,“ píše Iniciatíva slovenských učiteľov vo svojom vyhlásení k rozhodnutiu prejsť z ostrého štrajku do štrajkovej pohotovosti. Podľa člena štrajkového výboru ISU Branislava Kočana potrebujú učitelia nabrať nové sily, pretože niektorí prišli aj o dvojtýždňovú výplatu. Dopĺňa, že situáciu budú aj naďalej sledovať a môžeme byť pripravení aj na ďalšie kolá.

Podpora z vysokých škôl

Ešte v počiatkoch štrajku sa svojimi stanoviskami pripojili k nespokojným učiteľom aj niektoré fakulty. V stredu sa táto morálno-verbálna podpora pretavila aj do skutočnosti. Vznikla Iniciatíva vysokoškolských učiteľov, ktorej 16 členov štrajkového výboru sa vyslovilo za podporu ISU a vstúpilo do štrajkovej pohotovosti. Vysokoškoláci však neprichádzajú s vlastnými požiadavkami. „Ide nám o schválenie požiadaviek našich kolegov. Za predpokladu, že sa tak nestane, sme odhodlaní vyzvať akademickú obec, aby vstúpila do štrajku od 15.2. a urobíme všetko pre to, aby sa od pond

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).