18.01.2016, 00:00

KDH sa kontroverzného Mikloška nezbavilo

Poslanec Národnej rady Jozef Mikloško vyrobil v krátkom slede viacero vážnych prešľapov. Za jeho najväčší v strane považujú návrh zákona, ktorým chcel posielať ženy za umelé oplodnenie až na 12 rokov do väzenia. Za to mu malo podľa niektorých kresťanských demokratov hroziť vyradenie z kandidačnej listiny. Téma Mikloško však po sobotňajšom zasadnutí rady hnutia v Poprade definitívne padá.

Mikloška na kandidátku navrhlo Združenie kresťanských seniorov Slovenska, ktorému od roku 2007 šéfuje. Seniori majú približne 5000 členov a silovo im na kandidátke strany prináleží 31. miesto. Z neho poslanec Jozef Mikloško do volieb i vyštartuje.

Problém vybavený

Pavol Abrhan, predseda poslaneckého klubu KDH, síce vníma Mikloškovo konanie ako porušenie internej sme

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).