21.05.2015, 00:00

Výskumu pomáha aj spolupráca so školami

Inovácie v oblasti elektroizolačných lakov a živíc sa budú čoraz viac posúvať smerom k ekologickejším riešeniam, hovorí pre HN Danica Fleischerová.

Danica Fleischerová, finančná riaditeľka a predsedníčka Predstavenstva VUKI

Prečo ste sa rozhodli zapojiť sa do súťaže Inovatívny čin roka?

Na súťaži Inovatívny čin sa zúčastňujeme pravidelne už od jeho začiatku. Toto ocenenie považujeme za prestížnu cenu, ktorá

oceňuje a podporuje slovenských podnikateľov, školy a výskumné združenia v investovaní do inovatívnych projektov.

Do súťaže sme prihlásili vodou riediteľné ekologické impregnanty Wasol. Čo je na nich unikátne?

Vodou riediteľné ekologické impregnantny sú jedným z nových trendov v oblasti elektroizolačných lakov a živíc. Sú ekologické

práve tým, že neobsahujú reaktívny monomér a sú teda šetrnejšie k životnému prostrediu. Vzhľadom na neustále zvyšujúce sa požiadavky trhu sa naša firma snaží o zlepšenie súčasných produktov a vývoj nových ekologických produktov, či už je to v oblasti elektroizolačných lakov a živíc, ale aj v našej druhej komodite, ktorou sú káble.

A akým spôsobom ste preukázali prvé skúsenosti s účinkom inovácie?

Účinnosť týchto produktov sa ná

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).