18.12.2015, 00:00

Kšeftári s onkoliekmi vyvolali kontroly

Ministerstvo zdravotníctva preverí podávanie liekov v zdravotníckych zariadeniach.

Skupina kšeftárov v Národnom onkologickom ústave zarábala na kradnutých liekoch. Kauza obchodovania s onkoliekmi vyvolala pobúrenie na celom Slovensku a do pohotovosti postavila aj ministerstvo zdravotníctva. Napriek tomu, že riaditeľ ústavu Jozef Dolinský vylúčil, že boli ohrozené životy pacientov, rezort zdravia chystá previerky. „Ide o štandardnú kontrolu v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach vrátane špecializovaných so zameraním na prípravu a podávanie liečiv,“ povedal hovorca ministerstva zdravotníctva Peter Bubla.

Nevieme, čo pacient dostal

Vyhlásenie Dolinského spochybňuje hlavný lekár Bratislavského samosprávneho kraja Valerián Potičný. Podľa neho dnes nevieme povedať, či pacienti dostali svoje dávky liekov, alebo nie. Obvinení z kauzy totiž mali kombinovať otvoren

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).