02.01.2016, 17:30

Fico: Jediné, čo chráni Slovensko pred migrantmi, je počasie

Fico: Jediné, čo chráni Slovensko pred migrantmi, je počasie

Bezpečnostné riziká spojené s migračnou krízou sa podceňujú a slovenská vláda im bude v nasledujúcich mesiacoch venovať zvýšenú pozornosť. Na tlačovej konferencii v Bratislave to dnes vyhlásil slovenský premiér Robert Fico. Pred migrantmi teraz podľa neho chráni Slovensko len počasie.

Kabinet podľa predsedu slovenského vlády na prelome minulého a tohto roka prijal mnoho bezpečnostných opatrení, verejnosť o nich ale nebola informovaná. Vláda vraj Slovákov nechcela "strašiť ani otravovať".

Slovensko bolo podľa Fica prekvapené rozsahom bezpečnostných krokov, ktoré koncom decembra podnikli niektoré západné štáty. "Nebola asi náhoda, že v Nemecku vypratali niektoré stanice, nie náhodou boli zrušené niektoré veľké akcie. Hrozba teroristických útokov je ďalej veľmi vysoká," upozornil premiér.

Fico konštatoval, že denne vstupujú na územie Európskej únie tisíce ďalších migrantov. "Jediné, čo nás chráni, je počasie," vyhlásil. Migračná vlna bude kulminovať na jar, kedy možno očakávať podstatne väčší príliv migrantov do EÚ, tvrdil Fico.


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.