12.02.2016, 00:00

Smer nedovolil sestrám a učiteľom vystúpiť v pléne

Opozícia zvolala mimoriadne rokovanie parlamentu kvôli situácii v školstve a zdravotníctve.Školstvo potrebuje systémové technické zmeny,“povedal včera počas schôdze minister školstva Juraj Draxler. Dodal, že problémy školstva sú predovšetkým politického charakteru, a že rezort nemá priestor na „pokojnú“ prácu, pretože vláda je vystavovaná prílišnému tlaku. Na Draxlerov prejav reagovala opozícia spŕškou kritiky.

Sestry vyjadrili sklamanie

Opoziční poslanci ministrovi vytýkali, že sa len obhajoval namiesto toho, aby predniesol riešenia kritickej situácie v školstve. „Táto situácia je v prvom rade zlyhaním Smeru,“ vyhlásil vo svojom prejave predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Podľa neho sa predstavitelia Smeru správajú k obidvom skupinám štrajkujúcich – k učiteľom aj k sestričkám, ako k nepriateľom štát

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).