19.01.2016, 00:00

Procházka nehovorí Smeru jasné nie

Vyjadrenie lídra Siete môže mať základ aj v interných prieskumoch strany o potenciálnych voličoch.

Procházka nehovorí Smeru jasné nie

Bude Radoslav Procházka koaličným partnerom Smeru v novej vláde? Otázka, na ktorú v súčasnosti hľadajú odpoveď nielen novinári, ale aj voliči. Predseda Siete na ňu čiastočne odpovedal na sobotňajšom Plese Spišiakov. „Pre nás je kľúčové, aby sme presadili hmotnú zodpovednosť politikov a zákaz schránkových firiem. A keď sa to podarí s nimi... Ľudia si to zaslúžia,“ povedal Procházka v reportáži TV Markíza. Predseda prieskumovo druhej najsilnejšej strany tak opäť otvorene nevylúčil spoluprácu s vládnou stranou. Podľa analytikov mu však toto vyjadrenie nemusí nevyhnutne poškodiť. „Nemyslím si, že Procházkovo vyjadrenie o možnej spolupráci so Smerom by nejako zásadne ovplyvnilo preferencie Siete. Už to nie je o spájaní sa proti niekomu, ako to bolo počas Mečiarovej éry,“ hovorí politický analytik Ján Baránek a konštatuje, že časy sa zmenili.

Smer ako súper?

Procházka včera korigoval svoje slová a podľa neho Sieť nemá dôvod uvažovať o koalícii so Smerom. „Nemáme žiadny dôvod veriť, že by vládna strana bola ochotná pristúpiť na náš plán fu

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).