24.11.2014, 12:31

Paška mal prať špinavé peniaze, tvrdí Matovič. Od Fica žiada vysvetlenie

Paška mal prať špinavé peniaze, tvrdí Matovič. Od Fica žiada vysvetlenie

Opoziční poslanci vyzývajú predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD), aby sa vyjadril k firme Pavla Pašku (Smer-SD) Komed s.r.o., ktorá podľa nich slúži na pranie špinavých peňazí.

Líder OĽaNO Igor Matovič totiž tvrdí, že premiér informácie o fungovaní tejto spoločnosti mal a naposledy mu boli doručené údajne dva dni predtým, ako Paška oznámil rezignáciu z postu šéfa parlamentu.

Firma s jediným zamestnancom

Matovič v podobnom duchu, ako už informoval denník Sme, poukázal na to, že ide o spoločnosť s jediným zamestnancom, ktorá dosiahla za posledné dva roky pri pomerne nízkych nákladoch zisk 700-tisíc eur. „Dostal som informáciu, že Pavol Paška údajne takýmto spôsobom perie špinavé peniaze a berie úplatky z verejných zákaziek. Všetko nasvedčuje tomu, že to môže byť pravda. Jedine premiér Fico môže dokázať, či tieto informácie sú alebo nie sú pravdivé," povedal Matovič.

Podľa šéfa Obyčajných sa aktuálne chystá "upratanie" tejto spoločnosti zo sveta a jej prepis na bieleho koňa. „Vyzývam Roberta Fica, aby ukázal, či mu naozaj záleží na boji proti korupcii. Je tu podozrenie, že niekto tu niečo nerobí čisto. Má to všetky parametre práčky na peniaze. Premiér to môže dokázať," apeloval Matovič. Daniel Lipšic (nezaradený) doplnil, že ide o spoločnosť, z ktorej Paška nepriznal státisícové príjmy.

„Kradne sa tu ako nikdy“

Alojz Hlina (nezaradený) a šéf SaS Richard Sulík aj preto opätovne vyzývajú ľudí, aby prišli v utorok (25.11.) na bratislavské Námestie SNP protestovať proti korupcii. „Kradne sa tu ako nikdy, vláda má vyše 80 korupčných káuz. Vyzývame všetkých slušných ľudí, aby prišli vyjadriť nesúhlas s korupciou, ktorú zažívame," apeloval Sulík.

Podľa Hlinu, ktorý sa podieľal aj na organizovaní protestu pred domom Pavla Pašku v Košiciach, sa v utorok na Námestí SNP stretnú slušní ľudia, ktorí chcú zmenu. „Budú protestovať a potom sa presunú pred budovu NR SR. Je to úplne normálne, sme zdravá demokratická krajina. Všetky doterajšie stretnutia mali zmysel a verím, že aj v utorok veľa slušných ľudí odkáže vláde, že nastal čas niektoré veci zmeniť," uzavrel.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.